Sökresultat     Sökningen pågår   Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
 Söker efter filmer  
 Gå till filmdatabasen
 Söker efter produktkategorier  
 Se alla kategorier (på Prisjakt)
 
 Söker efter användare  
 Avancerad sökning
 Söker efter gallerier  
 Se alla gallerier
 Sök forumtrådar  
 Avancerad sökning

Som registrerad användare på MinHembio kan du utnyttja många funktioner som du annars inte har tillgång till:

  • Skapa ett galleri och filmsamling
  • Skriva inlägg i forumet
  • Skapa prisbevakningar på Prisjakt
  • Annonsera gratis på Marknaden.
  • Ge omdömen på produkter och butiker

 Klicka här för att bli medlem.

Användarnamn  
Lösenord  
     
     
 
 Glömt ditt lösenord?
Klicka här
 
Hemma hos Glidtassen
Medlem sedan: 2007-04-28
Senaste uppdatering: 2008-11-12 22:06:55
 Har 56 bilder i galleriet     0 filmer i filmsamlingen    skrivit 177 inlägg i forumet
 Glidtassens forumprofil
 Galleri (56)  Filmsamling (0)  Annonser (0)  Gästbok (6)  Mina omdömen  Poäng
Produkter som skapar starkt begär.  Önskelista
Medelbetyg:  (10.00) (4 st)      3335 besökare      Kommentarer     Anmäl detta album

Här har jag lagt upp en serie av bilder på vinylspelare. Jag äger alltså ingen av dem, men det är några av dem som jag är intresserad av.

Växla till lista
Produkter i albumet:

 
 Betyg Medelbetyg:  (10.00) (4 st)  Visa lista
2008-11-12 19:37:28
 Knippla   
2008-10-31 08:28:44
 mr_Tony   
2008-09-03 09:28:33
2008-08-22 23:24:33
Du måste vara inloggad för att kunna sätta betyg.
Om du vill använda lite fler avancerade alternativ när du svarar, eller om du vill se alla kommentarer så kan du gå till forumtråden för kommentarer på just detta album.
 nickeskbg   2008-11-12 19:37:18    Anmäl
Skulle inte säga nej till någon av dessa ovan, man har ju kvarnågon låda vinyl som ligger o "skräpar" någonstans..
 hkforever   2008-09-02 17:57:39    Anmäl
Jag gillar ju Star Trek så jag hade nog valt Michell Engineering - Odyssey eller Scheu
 ehyfatboy   2008-08-24 17:12:43    Anmäl
Jag hade utan tvekan valt Clearaudio Performance eftersom den ser ut som en vinylspelare till skillnad från dom andra Star Trek prylarna. Jag kan ju hålla med om att det inte är något fel på dom och dom är verkligen inte fula. Men vinyl är vinyl helt enkelt... notera: Detta är endast minapersonliga åsikter. hahaha
 asimov66   2008-08-11 13:44:30    Anmäl
Ett par saker som jag skulle vilja rekommendera. Jag har också ett starkt begär till simply black spelaren och jag hade rekommenderat att ta den i svart eftersom körsbär visserligen är snyggt men man kan tröttna på att försöka matcha rätt nyans av körsbär och svart är klassiskt snyggt.
När detgäller riaa står mina rekommendationer kvar; i budget segmentet så är Musical fidelity vinnaren och lite mer ekonomi så hade jag rekommenderat Lehmann black cube.

När det gäller tonarm kommer du säkert att leva länge med din 250 arm då jag tycker den är enormt prisvärd, jag har en 250 med (dock modifierad). Jag är nyfiken på RB301 armen dock med technoweight motvikten, verkar superintressant.

Och sist glöm inte underlaget, en skivspelares förutsättning nummer ett stå stabilt och i våg, efter det kommmer resten naturligt.

Lycka till i vinyldjungeln.
 filippo   2008-04-21 20:45:46    Anmäl
NICE!!!!
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer.
Köket
  Behmer
59 min sedan
Påklädd
  Behmer
1 timme sedan
 
På TV just nu: Made in Europe,   24 direkt,   Top model 8,   Nyhetsmorgon,   Full pott,   Coola maskiner,   - Se TV-tablåer på
Våra sponsorer:
(mer info)
Prisjakt   Panasonic   Hembiobutiken   Tele2  
  Huvudsponsor   Tillverkarsponsor   Butikssponsor   Telefonisponsor  
Prisjakt © 2000 - 2008 Prisjakt   Denna sajt använder cookies.   Våra regler.