![]() |
![]() |
|
Boende & Prylar Hembioanläggning
Produkter på bilden:
Från soffan då. Till vänster skymtas datorn som även fungerar som min mediacentral som sagt. HDMI och ljudkablar till både tv o. stereon draget genom väggen i valvet. (bild på det enorma bygget finns i LG42 galleriet) Så streamar Mp3 via stereon, samt film odyl. till tvn. Fungerar fint. Enklare fjärrkontroll till datorn för filmvisning och stereo, så enkelt och praktiskt i mitt tycke. Plasman skall upp på väggen så snart placering av densamma samt soffor osv. är definitiv. Det är ingen vägg man borrar i och sen ångrar sig kan jag säga, så fram tills dess får den stå där den står. Men upp skall den. (2006-11-12 14:13:33)
Produkter på bilden:
Insyn i rummet. Skön soffa, ljust och fint rum. (Ledsen för fotokvalitet. Motljus inte lätt att undvika.) (2006-11-19 12:24:45)
Produkter på bilden:
Bättre syn över boendets hjärta. Tur att datorn står så nära övrig utrustning. Skapat mervärde kan jag säga via ihopkoppling av allt. (2006-11-12 14:15:39)
Produkter på bilden:
Trevlig stereo det där, går på kraftig sparlåga av respekt för grannarna. Och visst, det finns bättre ljud till billigare peng enligt hififolket som jag dock tror underskattat kapaciteten i B&O lite. Ren klang med bra bas i de uppdaterade 8000. Och kom igen, man måste ju bara älska designen i piporna. Och när andra drar ljudkablar feta som prinskorvar kan vi B&O innehavare dra lakritssnören och nyttja kraften i aktiva högtalare ;) (2006-11-19 12:29:17)
Produkter på bilden:
Som en motviktsbild till alla foton på feta special kablar á xxx:-/ meter. No offence :P Lakritsmodell och aktiv högtalare här. Ja, det är den undre som är audio, övre nät. Plugga in och stäng locket, installerat och klart. (2006-11-19 14:02:21)
Produkter på bilden:
Step into my office. Trevlig liten hörna med undangömda prylar och kablar. Arbete, fritid och mediacentral till prylar i vardagsrum. Multihörna alltså ;) (2006-11-19 12:54:42)
PC ljud, finns det snyggare datahögtalare? Låter riktigt bra kan jag säga, går på sparlåga i lägenheten. (2006-11-19 12:37:36)
Produkter på bilden:
Styrenhet för högtalarsystemet PC. Smidigt med kontroll över volym, bas, diskant osv. Även uttag för hörlurar i överkant. Plockar även ut ljud här till TV osv. Smidigt och bra. (2006-11-19 12:43:16)
Produkter på bilden:
Besökarnas källa |