![]() |
![]() |
|
Min studentlägenhet. HiFi-anläggning
Album från clarity:
Min setup.
Nyaste tillskottet är en 32" TV från Sony. Förstärkaren från Cambridge Audio ska säljas då den inte klarar av att driva mina Concept 6:or. Måste säga att jag är mycket nöjd med just ljudkvaliteten i DVD89. (2008-06-29 17:10:07)
Produkter på bilden:
Cambridge DVD89.
Ganska nöjd med den här, den skalar upp DVD utan problem och har även ett fint ljud vid musiklyssning. Den tar ju SACD vilket är en bonus - det är alltid kul att stoppa in "Brothers in Arms" med Dire Straits på SACD.. Den skivan är väl lite av en referens för mig när jag lyssnar på ny elektronik/högtaleri. (2008-07-11 16:07:59)
Produkter på bilden:
iMac 20" 4 GB RAM.
Använder Apples 'Front Row' för uppspelning av musik. Alla CD-skivor rippade till Apples Lossless-format. Ganska smidigt, har själv inte märkt av de 'buggar' som sägs förekomma i Front Row. (2008-06-29 17:38:27)
Produkter på bilden:
Besökarnas källa
|