Hur länge har du haft den? Har du sett nått med de utmattande LCD panalen som det finns en tråd om här på forumet? Vad fick dej att välja AE2000?
Jag var nog bland de första som köpte den, fick den i början på december har jag för mig.
Som jag sa, för mig passade AE2000E bäst av de jag har undersökt närmare i prisklassen. Det var ett sammantaget beslut och jag kan inte peka på någen enskild sak som gjorde att den stod över de andra i prisklassen. Jag skulle definitivt kunna leva med HC6000/HC4900, TW2000, HD80, W9000 osv, tycker prestandan är så pass jämn att det för mig krävs att man tittar på produkterna side by side med samma material för att urskilja skillnader tydligt. Jag har sett dessa produkter under skapligt jämförbara förhållanden.
Inga utmattade paneler. Och är det något som man behöver rora sig över så lär det dröja ett bra tag tills det bekymmret dyker upp. Lär väl inte hända förrens 1500-2000 timmar, OM det ens är ett relllt problem.
MVH
/Chuck