Hehe, oki såhär ligger det till............
Jag hatar köra med ps3kontroll på fps spel, många som delar det med mig. Och nu är det så att unreal tournament 3 klarar av att spelas med tangentbord och mus och det vill jag göra framför min dataskärm i en bra mer ergonomisk ställning än den du kommer få av att sitta framför min 50" plasma med tangetbord och mus på vardagsrumsbordet!
Jag har tänkt att uppgradera min dator i höst och inte nu när våren kommer tycker att det är onödigt då jag inte spenderar mycket tid inne sommartid.
Sedan var inte min fråga vad ni tycker eller hur ni ställer er till när det gäller ps3 och dataskärmtillsammans utan hur man kan göra denna koppling på ett smidigt sätta utan att behöva ta ut och skifta dvi/hdmi sladden i skärmen när man byter från användandet av dator eller ps3+skärm eller ps3 + tv ok.
/ w@iten