Jump to content

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter filmer
Söker efter produktkategorier
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Audeze lcd-2

528 replies to this topic
Audez'e LCD-2 (Hörlurar) 3 10 (2) Inga priser

#451

Posted 26 augusti 2011 - 18:19

Visa inlägghammer65 Aug 26 2011, 19:08 skrev:

M1-hpa'n är bara att rekommendera! Skaffa sedan en Blue Heaven USB-kabel och koppla in mellan M1:an och datorn så blir det ännu mycket bättre. Både fatzer och jag har provat och jämfört Blue Heaven kabeln med M1:an och man blir förvånad över hur mycket den förbättrar ljudet :P
Vad kostar en sådan kabel?

Och om någon hittar en begagnad så är jag intresserad.

#452

Posted 26 augusti 2011 - 19:03

förj*vla dyr, 2000kr/m typ. Men den ger samma lyft som om du bytt ut dac:en. Ja det låter helt sjukt, men så är fallet :P Än har jag iaf inte pratat med någon som inte tyckt att den ger ett rejält lyft!

#453

Posted 26 augusti 2011 - 20:41

Visa inläggUtterberg Aug 26 2011, 19:19 skrev:

Vad kostar en sådan kabel?

Och om någon hittar en begagnad så är jag intresserad.
Alla som jag känner som köpt kabeln är samtliga mycket nöjda med förbättringen som den ger. Har provat Blue Heaven med flera olika usb-dacar och förbättringen är påtaglig i samtliga fall. Jag trodde inte mina öron när jag hörde skillnaden första gången. Själv är jag ingen kabelfantast och har aldrig trott på de fantaskiska förbättringar som folk upplever med kabelbyten förrän jag testade Blue Heaven. Tack Referens Audio för att ni insisterade på att vi skulle prova kabeln :P

#454

Posted 26 augusti 2011 - 21:42

Visa inlägghammer65 Aug 26 2011, 21:41 skrev:

Alla som jag känner som köpt kabeln är samtliga mycket nöjda med förbättringen som den ger. Har provat Blue Heaven med flera olika usb-dacar och förbättringen är påtaglig i samtliga fall. Jag trodde inte mina öron när jag hörde skillnaden första gången. Själv är jag ingen kabelfantast och har aldrig trott på de fantaskiska förbättringar som folk upplever med kabelbyten förrän jag testade Blue Heaven. Tack Referens Audio för att ni insisterade på att vi skulle prova kabeln :P
Men en meter är överdrivet mycket sladd!

Räcker med 30 cm, för mig.
Finns det ej att köpa kortare?

#455

Posted 26 augusti 2011 - 21:52

nej det är 1 eller 2m som gäller.

#456

Posted 26 augusti 2011 - 22:23

Visa inläggfatzer Aug 26 2011, 22:52 skrev:

nej det är 1 eller 2m som gäller.
Ah, det var ju synd.

Aja, måste köpa en förstärkare först. Svårt att hitta begagnat, ej hittat en enda.

#457

Posted 26 augusti 2011 - 22:38

Det är svårt att hitta något på Beg, men det är ju så roligt med nya prylar :P

Men nu tror jag bestämt vi får fortsätta denna diskussionen i "High-End" tråden så vi slipper mer OT i Audeze =)

Någon LCD-2 rev1 ägare som köpt sig Rev2 mer än Hammer65 som kan dela med sig av lite erfarenheter? =)

#458

Posted 26 augusti 2011 - 23:22

Visa inläggfatzer Aug 26 2011, 23:38 skrev:

Det är svårt att hitta något på Beg, men det är ju så roligt med nya prylar :P

Men nu tror jag bestämt vi får fortsätta denna diskussionen i "High-End" tråden så vi slipper mer OT i Audeze =)

Någon LCD-2 rev1 ägare som köpt sig Rev2 mer än Hammer65 som kan dela med sig av lite erfarenheter? =)

Audio GD c-2.1 är mycket prisvärd. Fungerar med mina lågimpedanslurar hela drösen samt HD 800n. Bra med ingångar samt preout så mycket komplett för mycket liten summa pengar.

Har en Rev2 på ingående. Hoppas USPS är snabba. Tveksamt med tanke på att frakten var låga 45$. Men det är "express" i alla fall. Har egentligen ingenting jag behöver fixat som jag inte fixat redan med diverse källor/förstärkare/kablar i Rev1 men nyfikenheten tog överhanden.

#459

Posted 26 augusti 2011 - 23:32

Blir intressant och höra vad du säger om Rev2 då Oqvist! du är minst sagt inkörd på Rev1 :P

#460

Posted 27 augusti 2011 - 20:38

Så det blev en rev.2 för dig till slut oqvist :) Mina rev.2 har ca 300 timmars inspelningstid bakom sig och jag är mycket nöjd med dem. Tyvärr kan jag inte säga det om rev.1, intressant att höra vad du tycker om rev.2 oqvist efter att de blivit inspelade :P

#461

Posted 27 augusti 2011 - 20:48

Ja, detta blir intressant att höra! det är ju ditt fel att jag har lcd-2 i min ägo (tack för lånet), jag antar att detta slutar med att jag köper rev.2 också om du tvingar mig lyssna på dom :)

#462

Posted 27 augusti 2011 - 22:08

Var väl bara en tidsfråga.

Tror säkert det blir bra. Rev1 behövde inte mycket inspelningstid alls som jag upplevde det är Rev2 värre på den punkten eller är det de nya mjukare kuddarna som tar längre tid på sig att sätta sig?

#463

Posted 27 augusti 2011 - 22:43

tycker inte jag märkt mycket förändring alls vare sig på ljudbilden i mina rev.1 med "nya" kuddar eller någon direkt förändring på komforten heller. De kan ha blivit något mjukare, men det är inte stora skillnader iaf. Märkt större förändringar på förstärkarfronten, Lyren ändrade karaktär en del faktiskt. Beror nog till stor del på att det är rör det rör sig om, haha :)

#464

Posted 30 augusti 2011 - 01:03

Fick mina idag. USPS var oväntat snabba. Låter väldigt dyrt redan :). Känns klockrena på rörförstärkaren nu. Ska inte yttra mig för mycket men har inte upplevt det mörka eller muddiga som jag upplevt med Rev1 på den mycket mycket transparent. Rev1 gick knappt att köra alls på den med standardkabeln för viss musik.

Rev2 är rentav den mest transparenta hörlur jag hört på den. "Rappare" känsla än den redan rappa Rev1. Mindre fokus på röster än med rev1. Mycket beroende på att de helt klart har lite mer djup i ljudbilden. Rätt så torr och knivskarpa konturer utan att bli onaturligt vass och analytisk eller offra lågbasen.

En sak som jag absolut inte gillar är dock läderbandet. Den gräver in på skalpen efter ett tag och blir det mest obekväma huvudbandet jag någonsin haft på skallen. Det går fort att fixa genom att gnugga lite och att flytta den någon millimeter men huvudbandet försvinner inte alls såsom standardbandet gör som jag aldrig haft några problem med alls. Form före funktion gällande den här delen helt klart. De nya kuddarna fungerar bra än så länge bara huvudbandet som är problematiskt.

Nya ADZ6 kabeln är ful som stryk men enkel att balansera. Lakritsremtyp. Fungerar bra inga microphonics och tillräckligt smidig även om den gärna fått vara längre.

Pelikanlådan är trevlig även om det vart trevligt med lite mindre förvaringsfack i den för kabel/mp3 spelare ex.

#465

Posted 30 augusti 2011 - 08:49

intressant! Du upplever alltså en stor förändring på ljudet mellan rev.1 och rev.2? Verkar ju vara väldigt delade läger på head-fi, alla överanalyserar allting även fast de flesta inte ens hört båda lurarna, så jag får ingen rätsida på argumenten känns det som.

#466

Posted 30 augusti 2011 - 10:28

Jag får återkomma med jämförelser när jag fått mer tid med dem. Ska köra in Rev 2 den kommande månaden men det är skillnader i alla fall. Rev1 är ju redan den hyfsat neutral liksom HD 800n så himmelsvida skillnader är det nog inte ändå om vi tar de förstärkare som EQ resp hörlur bäst för mina öron :)

#467

Posted 30 augusti 2011 - 19:25

Visa inläggoqvist Aug 30 2011, 11:28 skrev:

Jag får återkomma med jämförelser när jag fått mer tid med dem. Ska köra in Rev 2 den kommande månaden men det är skillnader i alla fall. Rev1 är ju redan den hyfsat neutral liksom HD 800n så himmelsvida skillnader är det nog inte ändå om vi tar de förstärkare som EQ resp hörlur bäst för mina öron :)
Ska bli intressant om du upplever de skillnader som jag upplevde mellan rev.1 och rev.2 :)
Märker att rev.2:an sitter oftare på huvudet än vad rev.1 gjorde. Kan bero på att jag inte blev vän med den mörka murriga återgivningen som rev.1 framförde.

#468

Posted 30 augusti 2011 - 20:06

Visa inlägghammer65 Aug 30 2011, 20:25 skrev:

Ska bli intressant om du upplever de skillnader som jag upplevde mellan rev.1 och rev.2 :)
Märker att rev.2:an sitter oftare på huvudet än vad rev.1 gjorde. Kan bero på att jag inte blev vän med den mörka murriga återgivningen som rev.1 framförde.

mörk och murrig är dom ju absolut inte, åtminstone inte på rätt förstärkare och DAC. Då jämför jag ändå mot K701, Z1000, AD700, W1000X mfl. Jag skulle inte säga att den är ljus, men att kalla den mörk och murrig är bara fel tycker jag :)

må tilläggas att jag upplevde den betydligt "mörkare" med min gamla Canamp och dac:en i HK990 än med Benchmark och Lyr och Pulsar Ag-kablar mellan så den ska definitivt ha rätt grejer som matar den för att få den bli riktigt transparent och luftig.

#469

Posted 30 augusti 2011 - 21:05

Rev1 har vart något åt det mörka hållet på vissa system jag testat men den mest neutrala hörlur jag lyssnat på totalt sett med systemmatchning/EQ. Nu har jag inte hört några Stax lurar visserligen :)

Nu är min Rev1 av det brightare slaget jämfört med andras jag sett om man ska tro frekvenstabellerna. Vissar har LCD-2s som går under 80 db i 2 khz och även högre upp i registren. Men tja tror jag kan referera till det mörka som vissa reagerar på :)

Gjort lite jämförelser och nog är det mycket samma hörlur i grunden. Får se framöver hur lika de är när man kört in kuddarna och allt ordentligt. Huvudbandet är jag fortfarande inte kompis med. Känns som det är felvinklat jämte de nya kuddarna. Får det inte att sitta riktigt platt på skallen.

#470

Posted 31 augusti 2011 - 08:57

Nog är både rev.1 och rev.2 samma hörlur i grunden. Mycket av det organiska ljudet som känneteckande rev.1 finns med i rev.2. Nu tycker jag efter 300 timmars inkörning att rev.2 låter som en mer förfinad variant av rev.1. Högre upplösning, renare, djupare basåtergivning samt betydligt luftigare diskant. Även dynamiken och draget är bättre.
När jag menar att rev.1 låter mörk och murrig, så är det i jämförelse med Stax och Grado. Byter man från rev.1 till t.ex Stax så märker man att det maskeras en del detaljer p.g.a den något tillbakadragna diskanten. Detta märker jag däremot inte med rev.2 som låter väldigt lika Omega2 och D2000 klangmässigt. När det gäller min utrustning så finns det inte så mycket att anmärka på. Tyvärr är den så avslöjande att brister i hörlurarna blir märkbart störande och så var fallet med rev.1 och den något tillbakadragna diskanten. Tror nog att både t-h-e-p-i-m-p och fatzer kan intyga vad jag menar eftersom de varit hemma hos mig och lyssnat :)

#471

Posted 01 september 2011 - 14:22

Visa inlägghammer65 Aug 31 2011, 09:57 skrev:

Nog är både rev.1 och rev.2 samma hörlur i grunden. Mycket av det organiska ljudet som känneteckande rev.1 finns med i rev.2. Nu tycker jag efter 300 timmars inkörning att rev.2 låter som en mer förfinad variant av rev.1. Högre upplösning, renare, djupare basåtergivning samt betydligt luftigare diskant. Även dynamiken och draget är bättre.
När jag menar att rev.1 låter mörk och murrig, så är det i jämförelse med Stax och Grado. Byter man från rev.1 till t.ex Stax så märker man att det maskeras en del detaljer p.g.a den något tillbakadragna diskanten. Detta märker jag däremot inte med rev.2 som låter väldigt lika Omega2 och D2000 klangmässigt. När det gäller min utrustning så finns det inte så mycket att anmärka på. Tyvärr är den så avslöjande att brister i hörlurarna blir märkbart störande och så var fallet med rev.1 och den något tillbakadragna diskanten. Tror nog att både t-h-e-p-i-m-p och fatzer kan intyga vad jag menar eftersom de varit hemma hos mig och lyssnat ;)

Beredd att hålla med dig till punkt och pricka vid det här laget. Börjat köra runt lite mellan förstärkarna och gjort lite jämförelser. Samma hörlur i grunden så samma preferenser när det gäller källor/förstärkare också.

Tar vi vokalnummer som en del upplever Rev1 bättre på så har sångaren större fokus på Rev1. Han/hon är mer i ansiktet och tar upp större delen av ljudbilden framför dig. Rösterna upplevs något mjukare och lenare möjligen. Med Rev2 och de nya kuddarna så förflyttas dem utanför huvudet och det är lite mer fokus på kompet runt omkring. Konturerna på Rev2 är verkligen imponerande knivskarpa men ändå naturligt.

Föredrar Rev 2 även gällande den biten. Dock kan jag leva lycklig med vilken som men ska man köpa en ny skulle jag helt klart gå för Rev2 över Rev1. Upplever inte att den tappat någon magi eller något tvärtom. Hittar inte något Rev1 gör bättre egentligen :rolleyes: Transparensen är det jag gillat mest med den. Nu har den mer ljudbild också ;).

#472

Posted 02 september 2011 - 09:37

Visa inläggoqvist Sep 1 2011, 15:22 skrev:

Beredd att hålla med dig till punkt och pricka vid det här laget. Börjat köra runt lite mellan förstärkarna och gjort lite jämförelser. Samma hörlur i grunden så samma preferenser när det gäller källor/förstärkare också.

Tar vi vokalnummer som en del upplever Rev1 bättre på så har sångaren större fokus på Rev1. Han/hon är mer i ansiktet och tar upp större delen av ljudbilden framför dig. Rösterna upplevs något mjukare och lenare möjligen. Med Rev2 och de nya kuddarna så förflyttas dem utanför huvudet och det är lite mer fokus på kompet runt omkring. Konturerna på Rev2 är verkligen imponerande knivskarpa men ändå naturligt.

Föredrar Rev 2 även gällande den biten. Dock kan jag leva lycklig med vilken som men ska man köpa en ny skulle jag helt klart gå för Rev2 över Rev1. Upplever inte att den tappat någon magi eller något tvärtom. Hittar inte något Rev1 gör bättre egentligen :rolleyes: Transparensen är det jag gillat mest med den. Nu har den mer ljudbild också ;).

Roligt att vi tycker lika när det gäller skillnaderna mellan rev.1 och rev.2. För tillfället är det LCD-2 rev.2 som används flitigast och ju mer man lyssnar på dem upptäcker man dess fördelar. Ljudbilden är definitivt bättre med de nya kuddarna. Tycker nog att LCD-2 rev.2 är en av de bästa dynamiska hörlurar som finns ute på marknaden om inte den bästa ;)

Edited by hammer65, 02 september 2011 - 09:38.


#473

Posted 08 september 2011 - 11:45

Finns det något intresse för en Rev1 månne?

En sak jag gillar med Rev2n är att den fungerar betydligt bättre med mina hörlursförstärkare. Gör mycket för att behålla behaglig rumstemperatur. För rörförstärkaren behöver jag inte silverkabeln längre för att det inte ska bli för varmt, mörkt och murrigt emellanåt. Dock den hörlursförstärkare som fungerar bäst för tillfället för min del är Audio GD C-2.1 som är absolut fenomenal med Rev2. Rörförstärkaren är fortfarande emellanåt lite för mjuk och varm. Den extra kroppen är ingenting LCD-2n direkt behöver allt som oftast för min del även om det är mysigt emellanåt.
Har alltid DX 1000 att tillgå då.

GHPn är emellanåt väl mycket åt det brighta hållet emellanåt så det handlar främst om FR tweaks förutom att varken rörförstärkarn eller GHP kan matcha C-2.1ans vida ljudbild. Blir nästan för mycket med Hd 800n men välkommet för LCD-2n.

C-2.1n är rätt så tubig med tanke på hur den gör decay och mjuka ljud men är fortfarande betydligt kvickare än rörförstärkarn och har mer definition både i diskanten och basen. Den kan verkligen trycka på när det efterfrågas. Extremt lättlyssnad förstärkare. Tonklangen är mer neutral med LCD-2n än rörförstärkarn som är har mer tyngd i basen och lite mer fokus på mellanregistret. C-2.1 kan dock få fram det här growlet i botten som jag främst noterat hos receivrarna.

#474

Posted 17 september 2011 - 23:11

Kjekt å se andre Audeze-entusiaster. :)

Har hatt LCD-2 (rev. 1) siden mars/april og rev. 2 en stund. Har testet de ut på ulike forsterkere, og den jeg synes gir den aller beste synergien er tyske Violectric HPA V200 (kilde er Hegel HD10 DAC via XLR).

Her er noen bilder tatt denne uken av det jeg bruker mest tid på for tiden. Head-fi er gøy.

Postad bild

Postad bild

#475

Posted 18 september 2011 - 01:21

Loevhagen? Fina bilder. LCD-2 är fortfarande hörluren nummer ett även om jag vänsterprasslar hejvilt. Körde också läderband på Rev2n.
Till min förvåning så har det mjukat till sig så pass det inte är något som skaver på toppen längre :)

#476

Posted 18 september 2011 - 10:36

bra att bandet mjukat upp sig, du lät ju inte direkt nöjd tidigare :)

#477

Posted 18 september 2011 - 22:13

En LCD2 ägare till anmäler sig! Grymt trevliga lurar, men jag måste nog skaffa mig en bättre DAC... tror inte min gamla Paradisea+ hänger med i svängarna längre :)

Edited by martook, 24 september 2011 - 18:14.


#478

Posted 23 september 2011 - 12:40

Nej tyvärr. Dock är jag på jakt efter en balanserad kabel för LCD-2n. Hade tänkt börja med ADZ6 kabeln men det går inte att beställa on-line och Audeze har som brukligt satt mig på ignore för tillfället...

Adapter till HD 800n är förhoppningsvis på G men lär inte ha någon balanserad kabel att tillgå när jag får hem min NFB10SE :(

#479

Posted 24 september 2011 - 10:42

Jobbigt att dollarn har blivit starkare nu. Blir så dyrt att köpa hörlurar då.
Jag som var rätt inne på att köpa ett par LCD-2, men nu får jag vänta och hoppas att dollarn blir svag igen.

#480

Posted 24 september 2011 - 11:57

Har en Rev1 om du är sugen? Ska försöka rensa i garderoberna framöver :)

#481

Posted 24 september 2011 - 12:12

jag tänkte behålla min rev.1, älskar ljudet i den. Är dock väldigt intresserad av att testa den balanserat. Hoppas att Schiit släpper en balanserad förstärkare i framtiden som de antyder så blir det en balanserad kabel också. Får vi se om det gör nån skillnad :)

#482

Posted 24 september 2011 - 16:16

Visa inläggoqvist 24 september 2011 - 11:57 skrev:

Har en Rev1 om du är sugen? Ska försöka rensa i garderoberna framöver :)
Tyvärr inte!
Vill ha en Rev2. ;)

#483

Posted 24 september 2011 - 18:18

Visa inläggoqvist 23 september 2011 - 12:40 skrev:

Nej tyvärr. Dock är jag på jakt efter en balanserad kabel för LCD-2n. Hade tänkt börja med ADZ6 kabeln men det går inte att beställa on-line och Audeze har som brukligt satt mig på ignore för tillfället...

Adapter till HD 800n är förhoppningsvis på G men lär inte ha någon balanserad kabel att tillgå när jag får hem min NFB10SE :(


För min del blir det sannolikt en kabel från http://www.q-audio.com/
Väldigt poppis, framför allt pga. hur otroligt smidig den är (för de som hör skillnad på kablar ska ljudet vara bra också... ;)

#484

Posted 08 oktober 2011 - 20:01

Har Moon Audios Silver Dragon 3. Inga problem med smidighet med den kabeln. Har inga större problem med ADZ5 kabeln heller visserligen.

Mini mogami blir det på den nya balanserade som jag hoppas få lyssna på snart.

Hittade T50RPn jag trodde sålt. Oj vad mycket den gör rätt ändå. Måste ha ett par TP:s :)

#485

Posted 10 oktober 2011 - 14:21

Audeze kommer visa nya lurar på Can Jam nu i helgen.
Vad tror ni, blir det LCD 3?

#486

Posted 10 oktober 2011 - 14:30

Trodde det handla om högtalare dom skulle lansera.

#487

Posted 10 oktober 2011 - 15:08

Mikrofon dessutom kanske blir ett gäng utannonseringar. Får hoppas det inte är något LCD-2 liknande. Då hade man kanske vart lite sur för att man var för het på gröten med Rev2n ;).

#488

Posted 10 oktober 2011 - 18:49

Hoppas det är en LCD-3, som är lite lite mindre än LCD-2 och låter bättre.

#489

Posted 12 oktober 2011 - 18:37

Visa inläggoqvist 30 augusti 2011 - 01:03 skrev:

Fick mina idag. USPS var oväntat snabba.

Vart köpte du dom ifrån?

#490

Posted 12 oktober 2011 - 21:17

Den Första direkt från Audeze. Den andra från Moon Audio.

#491

Posted 13 oktober 2011 - 22:57

  • dnne
  • Användare

  • 185 posts
Verkar som det blev officiellt idag att dom lanserar LCD-3, skeppnings datum 11-11-11, till ett pris av $1945.
Spännande!

#492

Posted 13 oktober 2011 - 23:02

https://audeze.com/a...-audeze-lcd-3-0

Just nu känns det ok att jag aldrig köpte rev.2. Kan bli farligt intressant med denna modell :)

#493

Posted 13 oktober 2011 - 23:09

  • dnne
  • Användare

  • 185 posts
Själv väldigt glad att jag har hållit mig ifrån att köpa ett par, så ska bli intressant att se vad LCD-3 kan leverera.
Men det är ett ganska högt pris.

Verifikation av lanseringsdatum och pris:
https://audeze.com/r...1-lcd-3-ether-1

#494

Posted 13 oktober 2011 - 23:20

Kommer bli ruskigt intressant! Hade ändå tänkt köpa balanserad kabel från Q audio till mina LCD-2 om jag byter stärkare, då kommer ju den passa LCD-3 också om jag köper dom... Dessutom matchar träslaget (zebrano) mitt hörlursställ! Viktigt viktigt :)

#495

Posted 13 oktober 2011 - 23:37

  • dnne
  • Användare

  • 185 posts
Inget jätte fan av zebrano trät här, tycker LCD-2 är mycket mer inbjudande i designen, speciellt rev2

#496

Posted 14 oktober 2011 - 00:32

Lägre distortion är väl inget försäljningsargument direkt i det här fallet. Jag är rätt så glad åt priset 1945$ går ju åt helt fel håll. Dubbla priset för en vidareutvecklad drivare från en redan kompetent sådan vete katten...

#497

Posted 14 oktober 2011 - 07:47

Visa inläggoqvist 14 oktober 2011 - 00:32 skrev:

Lägre distortion är väl inget försäljningsargument direkt i det här fallet. Jag är rätt så glad åt priset 1945$ går ju åt helt fel håll. Dubbla priset för en vidareutvecklad drivare från en redan kompetent sådan vete katten...
Håller helt med, för dubbla priset måste de vara mycket bättre än LCD-2 och det är jag inte så säker på att de är....

#498

Posted 14 oktober 2011 - 12:35

nej det är svårt att se hur dom ska vara så jäkla mycket bättre. Så är det ju iofs alltid med high-end grejer, bara för att något kostar dubbelt så mycket är det ju aldrig dubbelt så bra.

#499

Posted 14 oktober 2011 - 12:43

  • dnne
  • Användare

  • 185 posts
Kanske nu man ska ta tillfället i akt och försöka fynda LCD-2 rev2 från head-fi från folk som säljer för att få råd med LCD-3 ;-)

#500

Posted 14 oktober 2011 - 13:10

Det skulle jag gjort. Rev1 är inte att förringa heller för den delen. Rev2n passar bättre för min del då jag kan få all krämighet och värme jag vill ha via rörförstärkarn. Blev lite för mycket av det goda med Rev1 för min smak.

Vore kul att höra LCD 3n oavsett :).




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Prisjakt © 2000 - 2013 Prisjakt   Denna sajt använder cookies.   Våra regler.