I augusti flyttar vi till villa där kabelleverantören erbjuder denna box. De har givetvis ett gäng andra boxar också men det är bara denna som har dubbla tuners, HD och inspelning.
Jag har läst allt jag hittat om boxen och har inte hittat något om att den är instabil som så många andra PVR-boxar vilket känns väldigt skönt (har i över tre år slitit med en Humaxbox och Tele2s egna DH-box som bara är skräp). Dock har jag läst om en hel del begränsningar i Dilogboxen. Det jag hittills läst är att GUI är ganska fattigt, det går inte att ställa in så extratid läggs till automatiskt före och efter inspelning, det går inte att skapa mappar för inspelade program, EPG visar inte timeline och endast en kanal syns åt gången. Jag har inte heller sett att det går att söka efter program i EPGn.
Ni som har denna box, har det kommit några uppdateringar till den som inte redovisats i denna tråd? Vet någon ifall Dilog utvecklar sina boxar löpande eller släpper de dem när de blivit något/några år gamla?
Mvh
Fred
Sökningen pågår
Avancerad sökning
1
Känner ej av att det är serier
489 bilder
10 filmer
Minhembio - Senaste nyheterna





Fler
Vilka bilder visas här?