Till min förtvivlan när man skulle kolla på film igår startade inte min reciever. Tittade runt lite och såg en kattspya på ovansidan av recievern och drog slutsatsen=den är död
Eftersom jag haft mitt system länge (12 år eller så) tänkte jag att det är dags o byta ut allt! Allt från högtalare till kablar.
Min budget är upp till 8k men nöjer mig helst med 6k.
Använder en filserver med filmer på som jag spelar upp med mediadatorer vid tvn.
Jag funderar på om jag ska köpa ett komplett fint paket typ:
http://www.komplett....aspx?sku=773052
Eller ett paket med reciever och fristående högtalare typ:
http://www.ljudfokus...d-rx-v475/5713/
Jag e nog mest inne på Samsungen för det hade varit bra skönt med trådlösa bakhögtalare och bara en simpel spelare men jag är dock tveksam på hur det fungerar med att koppla ljudet/bild från datorn, kommer det funka? Är det något mer jag ska tänka på med ett sådant paket? Kommer så klart vara en del musik också, mestadels från spotify dock.
Reciever är ju helt klart bäst men jag tycker att systemet är lite klumpigt och det är just det som talar emot en sådan lösning.
Vad tycker ni? Finns det andra förslag som kan lösa mitt problem?
Sökningen pågår
Avancerad sökning
1 bild
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?