Postad 05 March 2004 - 09:23
Jag råkade tappa telefonen så att displayen gick sönder, så nu ser jag bara 1/4 av bilden (sms:en). Är det ett fel som skulle kunna tänkas gå på garantin? Telefonen är köpt i en Telia butik. I annat fall var hittar man displayer att köpa?
Postad 05 March 2004 - 12:42
Att man tappar telefonen går inte på garantin , avser nog inte normalt användande att tappa den
, däremot om du har någon extra försäkring på den eller om du har en bra hemförsäkring kanske detta kan täcka kostnaden.
Vet ej var du kan köpa lösa displayer , kan tänka mig hos serviceverkstäderna, men dom är nog ovilliga att sälja delarna då dom själva hellre sätter dit dom och tar betalt för arbetet också.
Vet ej var du kan köpa lösa displayer , kan tänka mig hos serviceverkstäderna, men dom är nog ovilliga att sälja delarna då dom själva hellre sätter dit dom och tar betalt för arbetet också.
Postad 05 March 2004 - 17:58
Så santAtt man tappar telefonen går inte på garantin , avser nog inte normalt användande att tappa den
Jag antog att det var så.
Jag var iväg och köpte en ny telefon ist. Tack för svaret.
Men om nån vet var man köper displayer till "låga" priser så säg till.
Postad 08 March 2004 - 12:07
Om du är intresserad så kan jag fixa en display till dig, givetvis är det då original. Hör av dig på mail [email protected]
1 användare läser detta ämne
0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar
Sökningen pågår
Avancerad sökning
3 bilder
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?