Sökresultat     Sökningen pågår   Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
 Söker efter filmer  
 Gå till filmdatabasen
 Söker efter produktkategorier  
 Se alla kategorier (på Prisjakt)
 
 Söker efter användare  
 Avancerad sökning
 Söker efter gallerier  
 Se alla gallerier
 Sök forumtrådar  
 Avancerad sökning

Som registrerad användare på MinHembio kan du utnyttja många funktioner som du annars inte har tillgång till:

  • Skapa ett galleri och filmsamling
  • Skriva inlägg i forumet
  • Skapa prisbevakningar på Prisjakt
  • Annonsera gratis på Marknaden.
  • Ge omdömen på produkter och butiker

 Klicka här för att bli medlem.

Användarnamn  
Lösenord  
     
     
 
 Glömt ditt lösenord?
Klicka här
 
Hemma hos mantraslider
Medlem sedan: 2006-05-31
Senaste uppdatering: 2007-07-29 23:27:59
 Har 13 bilder i galleriet     0 filmer i filmsamlingen    skrivit 65 inlägg i forumet
 mantrasliders forumprofil
 Galleri (13)  Filmsamling (0)  Annonser (0)  Gästbok (avaktiverad)  Mina omdömen  Poäng
planering för vardagsrum  Hembiobyggbilder
Medelbetyg:  (8.00) (1 st)      868 besökare      Kommentarer     Anmäl detta album
Album från mantraslider:
 vardagsrum (7)    planering för vardagsrum (6)  
Växla till minatyrbilder
Produkter i albumet:
myspys
la till lite myspys och balkongen. ser genast mer hemtrevligt ut. nu får jag nog ge mig med planeringen. imorn bär det av till IKEA! (2007-07-26 18:04:34)
Produkter på bilden:

uppdaterat
bytte ut 120" duken mot 90" och la till surroundhögtalare (5.1 bara), sub och center.

känns som att 90" nästan blev för litet... men om jag ska ha större så måste kan jag inte använda mig av en MDF-skiva. inte i ett stycke iaf. (2007-07-26 17:20:41)
Produkter på bilden:

Planer för vardagsrum
Är i tagen att köpa in lite nya möbler till vardagsrummet. allt är inköpt utom soffa också ska jag bygga en duk till den kommande projektorn.

edit: Jag har ett 7.1 system men har inte lagt in alla högtalarna än bara. dom är så små och sitter dessutom väggmoterade så dom märks knappt ändå. subben borde jag väll kanske ta med i planeringen dock.

frontarna (compact wz mkII) drivs av ett NAD 2-kanals system men kan växlas till att köras genom surroundsystemet (med NADen som slutsteg) med en switch. det funkar väldigt smidigt och bra. (2007-07-25 21:43:10)
Produkter på bilden:

annan vy
stereohyllan på närmaste väggen blev skrotad pga av att högtalarkablarna skulle bli toklånga. bättre att dra en komponent/HDMI till projjen från bänken under duken istället. (2007-07-25 21:46:25)
Produkter på bilden:

sweetspot
(2007-07-25 21:48:36)
Produkter på bilden:

översikt
tjock-TVn får hänga med ett tag till tyvärr. blir nån billig platt-TV framöver av estetiska skäl. (2007-07-25 21:49:12)
Produkter på bilden:


 
 Betyg Medelbetyg:  (8.00) (1 st)  Visa lista
2007-07-25 23:31:29
Du måste vara inloggad för att kunna sätta betyg.
 Kommentarer (0 st)
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer.
  ArnoldK
2 timmar sedan
  ArnoldK
2 timmar sedan
  ArnoldK
3 timmar sedan
 
På TV just nu: Robins,   Sverige!,   Navy CIS,   'Allå, 'allå, 'emliga armén,   CSI Miami,   Gigantiska byggen,   - Se TV-tablåer på
Våra sponsorer:
(mer info)
Prisjakt   Panasonic   Hembiobutiken   Tele2  
  Huvudsponsor   Tillverkarsponsor   Butikssponsor   Telefonisponsor  
Prisjakt © 2000 - 2008 Prisjakt   Denna sajt använder cookies.   Våra regler.