Varför jag inte kan ha en tapet är för att min hyresvärd säger att de inte får tapetsera på murstocken.
Bifogad fil(er)
Redigerat av exlusiv, 15 August 2007 - 15:11.
Sökningen pågår
Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
|
Postad 15 August 2007 - 12:24
Har länge funderat på vilken färg man ska ha på väggen som man har TV:n på, dom andra väggarna är i en slags ljus nougat färg så en svart färg vore nog inte att förkasta. Ville bara se om det är så att det är någon som har ett par bilder på hur det skulle kunna bli vid ett färdigt resultat.
Varför jag inte kan ha en tapet är för att min hyresvärd säger att de inte får tapetsera på murstocken. Bifogad fil(er)Redigerat av exlusiv, 15 August 2007 - 15:11. Postad 17 August 2007 - 15:35
Det är ju ett bra alternativ om de inte är så att jag kommer att måla allt som finns på fotot heheh
Postad 17 August 2007 - 15:59
Förstår jag ditt inlägg rätt så ber du om tips på ett bra program för att photoshopa din vägg? Isf föreslår jag....*trumvirvel*...... photoshop! Postad 17 August 2007 - 16:41
En provversion kan man kanske ladda ner från Adobe efter att man reggar sig. Länk. Vad det är för begränsningar i provversionen har jag dock inte orkat ta reda på.
Dock är jag lite osäker på om Photoshop är det ultimata programmet om man är nybörjare på liknande program. Fast en testvända kan väl inte skada? Det finns ju även massor med tips och tricks för Photoshop ute på nätet. De som inte gillar Photoshop brukar istället gilla Paint Shop Pro lite mer. Fast visst är det kul med Photoshop, nåt sånt här slarvar man ihop på ett par minuter:
wallpaint1.jpg 34.85K
0 Antal nerladdningar
Postad 17 August 2007 - 21:14
Haha de var ju inte dyrt va 10 000 kr humm tur det finns gratis -_- Postad 17 August 2007 - 22:19 Tackar nu har jag en överblick om och hur de kan bli 1 användare läser detta ämne0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar |
Trendande produkter |