1) Upptäckte 4 döda/fastnade pixlar. De är mörka och utspridda så någon garanti från Samsung lär jag inte få. Stör mig inte jättemkt på dem, man ser dem när skärmen är ljus och man sitter nära. 2-3 meters avstånd så ser man inget. Låt gå.
2) Det som är värre är vad jag tror kallas clouding. Övre hörnen läcker ljus och det syns tydligt på en svart bakgrund. Detta stör mig ganska mycket. Bifogar två filer, vet inte vilken det styns bäst på. Tycker ni man borde acceptera detta. Har andra med denna TV haft samma problem?
3) Köpte skärmen på Netonet och de säger visserligen att det är 2 års garanti på grejerna, men eftersom de har importerat den från utlandet (gråimport?) (modellen slutar på XEC istf. XEE) så säger Samsung att det bara är ett års garanti och dessutom måste jag ta tillbaka den till Netonet. Väl där får jag väl bara byta den (om ens det) och måste chansa på en annan som ju kan vara sämre.
Tack på förhand.
IMG_3884.jpg 310.45K
1 Antal nerladdningar
IMG_3885.jpg 335.67K
1 Antal nerladdningar
Redigerat av sfy, 13 March 2008 - 17:35.
Sökningen pågår
Avancerad sökning
2 bilder
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?