Man ser många som skriver att dom har haft statiska bilder lääänge utan inbränning/ghosting
Beskriv gärna hur länge ni kan köra utan någon som hellst ghosting eller inbränning och med vilka inställningar. Själv om jag kör i Normal läget fastnar det väldigt fort. Kan köra en ljus ruta mot svart bakgrund eller liknande i 10min så stannar det kvar. Men försvinner efter en stund när man kör annat på tvn. Jag har bara kört min i 30timmar än så länge. Tar det lungt för det mesta och kör med Bio läget och extralägen avställda.
Tycker det är riktigt trist om man måste köra Bio läget för att alltid vara säker på att man inte ska råka ut för inbränning. Jag köpte ju faktist en plasma för att njuta av dom fina färgerna och svärtan. Det upplevs inte riktigt i Bio läget. Men som sagt har en bit kvar om man ska lita på inkörningstiderna.
En off topic fråga. När jag slår igång min PX70 ifrån standby läget så knäpper det till precis som om ett relä slår ifrån. Någon annan som erfar detta?
Riktigt nöjd med tvn annars!
Redigerat av feffe_, 14 January 2008 - 22:52.
Sökningen pågår
Avancerad sökning
1
* Officiell tråd - Panasonic PX70 *
83 bilder
383 filmer
Minhembio - Senaste nyheterna





Fler
Vilka bilder visas här?