Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng
Hemma hos Davye
Medlem sedan: 2010-03-28
Senaste uppdatering: 2014-02-23 20:29:55
 Har 6 bilder i galleriet     0 filmer i filmsamlingen    skrivit 103 inlägg i forumet
 Davyes forumprofil
 Galleri (6)  Filmsamling (0)  Gästbok (avaktiverad)  Mina omdömen
HTPC Lian li Övrigt
Viktat medelbetyg:  (0.00) (baserat på 0 st)  Kommentarer      Anmäl detta album
Album från Davye:

Det jag bokade kom aldrig på grund av Llanos dåliga yields på 65W quad så jag tröttnade och körde på en gammal core 2 duo som jag hittat. Får duga ett tag tills det kommer något annat som verkar intressant.

Noctuafläkten fixade lugnet och var värd varenda krona. Tre skruvar och ett cykelslangslagarkit senare så satt 120mm-fläkten på 80mm-CPUkylaren som en smäck.

Inget spektakulärt bygge utan ett ganska enkelt med produkter som andra användare verkar nöjda med. Del för del…

  Läs hela
Produkter i albumet:
Bilder i detta album Växla till minatyrbilder
Lian Li PC-C37B
Där ska den stå... passar ju bra (2011-09-19 13:24:32) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:  Lian Li PC-C37 (Svart)


(2011-09-19 13:40:09) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:  Lian Li PC-C37 (Svart)

Nätdel och systemhårdisk tills jag skaffar en SSD
Hittar lite saker när man letar i källaren. (2011-11-10 15:40:04) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:

Keyboard och touchpad
Lite plastig och billig känsla men jag är ändå nöjd med den. Det mesta funkar väldigt bra. Det enda som varit lite dumt är att touchpaden gjort så att pekaren ibland hoppar iväg i sidled när man skall dubbelklicka på något. Är ju ganska liten yta att styra pekaren på så det är ju förståeligt att sånt händer ibland. Så det är inte så farligt. Den fick dock fullständigt frispel en gång när jag lagt den ifrån mig utan att stänga av den. Öppnade alla program och inställningar som fanns på datorn. Visade sig att batteriet var på väg att ta slut så när jag satte i den i laddaren så lugnade den ner sig. :P (2012-01-21 16:34:57) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:  Deltaco TB-109Y (Nordisk)

IR sidan
Programmerbar med andra fjärrkontroller. Jag valde att lägga till så att jag kan slå på och av TVn med den plus att kunna byta mellan TV och datorbild. Lite seg reaktion i knapparna. Inget som jag sitter och zappar med men ändå helt ok. (2012-01-21 16:37:53) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:  Deltaco TB-109Y (Nordisk)


(2012-01-21 16:43:31) Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.    
Produkter på bilden:  Deltaco TB-109Y (Nordisk)


 
Viktat medelbetyg:  (0.00) (baserat på 0 st)  Visa lista
Ge betyg
Du måste vara inloggad för att kunna sätta betyg.
 Kommentarer (0 st)
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer.
Vilka bilder visas här?
 Fler
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.