Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng
Hemma hos MPV
Medlem sedan: 2006-07-18
Senaste uppdatering: 2007-11-08 08:13:03
 Har 15 bilder i galleriet     0 filmer i filmsamlingen    skrivit 8 inlägg i forumet
 MPVs forumprofil
 Galleri (15)  Filmsamling (0)  Gästbok (0)  Mina omdömen
Lägenheten innan renovering och inflytt Historik
Viktat medelbetyg:  (5.00) (baserat på 1 st)  Kommentarer      Anmäl detta album
Såhär såg det ut innan jag renoverade och gjorde iordning inför inflyttningen.

Lägenheten är en bostadsrätt på 51 kvadratmeter (plus 6 kvm inglasad balkong) och jag tog mig genast fria händer att göra om lägenheten så att den passar mina önskemål.
Produkter i albumet:
Bilder i detta album Växla till minatyrbilder
Sovrummet som numera fått sig ett lyft
Väggarna är numera målade i "nougat" och både elementet och fönstret har slipats och målats om för att hålla högre standard. Gardiner finns också på plats, likaså min nya säng.

Det enda jag saknar är ett tillskott i klädförvaringen. Är lite sugen på 6-lådorsvarianten av IKEAs byrå Malm (i mörkt trä), vad tror ni? (2006-07-19 15:16:03)
Produkter på bilden:

Hallen (mot köket)
Trista trädörrar som numera bytts ut mot mera stilrena vita dörrar. Väggarna är numera målade i grått och en del av väggen är borttaggen mellan köket och hallen för att ge ett luftigare intryck.

Lägg även märke till den outhärdliga tapeten i köket som numera är bortriven och väggen är målad i en fräsch ljusgrå ton. (2006-07-19 14:44:21)
Produkter på bilden:

Skåp, kyl/frys och väggar som numera är borta
Skåpen rakt fram är borta och ersatta med en nyare kyl och frys (den gamla var då inte särskilt fin). Väggen bakom kylskåpet är borta och det är numera en passage rakt ut till hallen. (2006-07-19 15:11:38)
Produkter på bilden:

Vardagsrummet innan vid målade om
Väggar, tak, lister, fönster, element, allt är ommålat. (2006-07-19 15:30:55)
Produkter på bilden:

Bara smulor kvar av väggen mellan hallen och köket
Såhär kan det se ut i taket om man har rivit en mindre vägg. Det mörkgrå som syns är murbruk som är ilagt för att skapa en jämn yta. (2006-07-19 15:33:26)
Produkter på bilden:

Målning av väggar och golvlister i vardagsrummet
Med på bild är kompisen och flickvännen (underbart med bra vänner som gärna ställer upp och hjälper till). (2006-07-19 15:37:08)
Produkter på bilden:

Jag slipar lister i köket
Att slipa listerna var slitigt, men snyggt blev det! (2006-07-19 15:45:24)
Produkter på bilden:

Måla väggar i köket
Att riva tapeten i köket var både roligt och frustrerande. Vi glömde räkna hur många lager gammal tapet vi plockade bort, men det var mycket pill, må jag säga.

Med på bild (än en gång) är kompisen, som dessutom blev riktigt duktig på att måla under resans gång. (2006-07-19 15:40:25)
Produkter på bilden:


 
Viktat medelbetyg:  (5.00) (baserat på 1 st)  Visa lista
sebolon    2006-07-19 15:41:17
Ge betyg
Du måste vara inloggad för att kunna sätta betyg.
 Kommentarer (0 st)
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer.
Vilka bilder visas här?
 Fler
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.