|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Nikon D300
Övrig elektronik
Album från marast:
Äntligen så kom den då min efterlängtade Nikon D300. Jag har inte hunnit använda den så mycket ännu för jag väntar fortfarande på objektiven. Eftersom jag byter system från Konica Minolta till Nikon så måste jag köpa allt nytt.. det svider till rejält i plånboken, därav bara ett Nikon objektiv och resten Sigma eller Tamron.. Förhoppningsvis blir det även batterigrepp och blixt så småningom.
Mer information om objektiven kommer senare... |
Produkter i albumet:
|
Bilder i detta album
Växla till minatyrbilder
Tillbehör som kom med kamerahuset
Snabbladdare MH-18a, Batteri EN-EL3e, USB-kabel, Video-kabel, Rem, LCD-monitorlock, Kamerahuslock, Sökarlock, Gummiögonmussla, CD-ROM skica med programvara (Capture NX), Instruktionsbok (2008-04-09 18:19:24)
Bilden är högupplöst. Klicka i bilden för att zooma.
Snabbladdare MH-18a, Batteri EN-EL3e, USB-kabel, Video-kabel, Rem, LCD-monitorlock, Kamerahuslock, Sökarlock, Gummiögonmussla, CD-ROM skica med programvara (Capture NX), Instruktionsbok (2008-04-09 18:19:24)




Produkter på bilden:
Nikon D300

Om du vill använda lite fler avancerade alternativ när du svarar, eller om du vill se alla kommentarer så kan du gå till forumtråden för kommentarer på just detta album.
Hur har det gått med vidare inköp? Har likadan kamera men mestadels äldre optik, skall väl dock skaffas nått nytt objektiv snart, mycket trevlig kamera i alla fall. Sen stora frågan, stod i huvudgalleriet att du kännt på en Sony-kamera, vilket, vad jag fattat det som är samma som Konika/Minolta, vad kom det sig att du övergav denna och istället kom in på Nikon?
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer. |
-
Front Atmos
Globe
1 dag sedan -
The12 Passive
Globe
1 dag sedan -
Baffelväggen
Globe
1 dag sedan -
2st Slutsteg till...
Anton
2 dagar sedan -
MadVR Core videoprocessor
Globe
3 dagar sedan
Trendande produkter