Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Comhem på Sony Bravia HX900

Inga svar i detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara

#1

Postad 06 oktober 2010 - 06:35

Arneskommentarer
  • Arneskommentarer
  • Wannabe

  • 13 inlägg
  • 0
Hej,

Har haft en inspelningsbar digitalbox från Comhem. En Samsung DCB-P770Z. Den surrar så högt att jag höll på att gå bananas här hemma. Ingen bra tv upplevelse direkt. Så det gjorde att mitt köpbeslut blev enkelt när min dröm-tv kom till stan. Köpte helt enkelt en grym 46" Sony Bravia HX900 med 3D och allt extra, pluggade in kortet i en CA modul. :) Har nu (sen första kvällen) fått koll på allt runt ci+ vs ca modul och att HD inte fungerar (sjukt surt förövrigt)..

Mitt problem är att vanliga kanaler som Kanal5 och Tv3 etc strular. Kodningen fungerar inte och bilden blir svart.. Det händer några kvällar i veckan. När det händer får jag nöja mig med TV4 och SVT i 46".. I varje fall under den kvällen. Surt som **""#€ att inte kunna lita på som tv. (fick ju hyggligt mycket skit när inte desperate housewives fungerade igår..)

Anyway, någon som har något tips? Bor i ett tidigare UPC hus om det spelar roll..
Tack för er tid!

TV Spec:
http://www.sony.se/p...=TechnicalSpecs
Comhems CA moduls kompatibilitetslista där min TV är med:
http://www.comhem.se...18/-/index.html



1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Nya Hifi-bänken
    joga
    2025-05-02 18:25:13
  • JBL M2 igen…..
    Anton
    2025-05-01 16:07:43
  • JBL M2!!!!!!!
    Anton
    2025-04-30 16:22:03
  • Front Atmos
    Globe
    2025-04-28 19:35:47
  • The12 Passive
    Globe
    2025-04-28 19:33:57
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.