Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Spela MP3

Inga svar i detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara

#1

Postad 16 October 2010 - 13:00

birbjo
  • birbjo
  • Användare

  • 111 inlägg
  • 0
Hej!
Har bytt min gamla 6500:a mot en N1:a, och visst är det vissa omställningsproblem....
Har några frågor om att spela MP3, dvs N1:an som musikspelare.
1) På 6500:an kunde man spela en låt och sedan markera andra låtar efter hand, medan den första spelades.
På N1:an verkar man vara tvungen att skapa listan före man börjar spela? Stämmer det?

2) När jag har skapat en spellista och försöker spara denna, så stänger N1:an av sig.....! Utan att spara listan....
Kanske inte riktigt det jag hoppades på.....Misstänker att detta KAN ha att göra med att N1:an antagligen måste skriva ned listan på samma ställe där jag har musiken, dvs på min QNAP409:a, och där har jag bara detlat ut läsrättigheter.....men borde TVIXEN verkligen STÄNGA Av sig då??

3) Sedan är det ju ett jättestort problem att man inte kan köra Covermode mot filmerna, men Listmode mot musiken, utan att behöva ändra detta manuellt först! Finns någon "workaround" på detta, eller är det bara att knäppa händerna och HOPPAS att de inser att detta måste ändras, i Korea?

Tacksam för Er assistans!
Björn



1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Ny 3D utskriven fjärrkontroll hållare
    nimman
    2026-06-08 07:49:07
  • Sofabaton X2
    hmarkstrom
    2026-06-07 10:02:24
  • Monterar kabelkanaler
    genstruktur
    2026-06-04 20:53:37
  • Två sittplatser men behöver två till
    genstruktur
    2026-06-04 20:51:09
  • Gavel akustikvägg
    genstruktur
    2026-05-23 08:15:25
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2026 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.