Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Gästbok för Cedric

1 svar till detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara

#1

Postad 14 June 2006 - 22:54

Cedric
  • Cedric
  • Användare

  • 110 inlägg
  • 0
Välkommen till min gästbok

#2

Postad 21 January 2007 - 11:22

Lajjnuz
  • Lajjnuz
  • Rookie

  • 8 inlägg
  • 0
tjena cedric!
du hade lite frågor angående spikes. de spikes som jag kör med är billig biltema skit:D
men ärligt talat så funkar de RIKTIGT bra! har haft likadana på lite andra högtalare och de är faktiskt sjukt prisvärda, (139 kr för 4)
ljudet blir fastare och iom att den grötiga basen försvinner ganska mycket så blommar diskanten och mellanregistret ut mer och ljudet blir fylligare och klarare överlag.
provade med stenplattor först, med de vanliga fötterna på men enbart spikesen var bättre. ett alternativ kan ju vara att köra med spikes och sedan stenplattor
på frågan om hur jag fick fast spikesen är de så att det är dubbelhäftande på båda sidor så det är inga problem.
det som kan vara lite knixigt är att få dit dem små fötterna under sen när man ska ställa dit högtalaren, reckommenderar att ni är 2 st. det är ju inga lätta pjäser högtalarna:D

vill du ha lite bättre grejer tror ja det finns en tråd om någon sorts dämpfötter eller likn. de verkar riktigt schyssta, men det är en helt annan prisklass, men med tanke på önskelistan verkar de som om priset inte spelar någon roll;)

hoppas du fick svar på dina frågor, mvh Linus (aka. Lajjnuz)



1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Gavel akustikvägg
    genstruktur
    2026-05-23 08:15:25
  • Akustikväggen klar inåt rummet, köpte en skön fåtölj
    genstruktur
    2026-05-20 17:06:21
  • Snart klar med akustikväggen, är bara gaveln kvar
    genstruktur
    2026-05-20 17:04:36
  • Tyg och läkt till baksidan av akustikväggen,
    genstruktur
    2026-05-20 17:03:16
  • Projektorn uppe och allt verkar fungera
    genstruktur
    2026-05-20 17:02:29
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2026 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.