Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

* Officiell Tråd - Sony Ericsson P1i *

1847 svar till detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara

#1

Postad 11 maj 2007 - 12:02

northernlight
  • northernlight
  • Lärjunge

  • 413 inlägg
  • 0
En telefon utan någon ny teknik. En telefon som bara fungerar. det är en sådan telefon jag vill ha. Kanske har jag fått en sådan i Sony ericsson p1i?

m600i var en kanontelefon imo men det som sabbade litegrann vad avsaknaden av kamera och wifi. P1i har just det. BATTERITIDEN uppges vara mycket bättre.

Så shoot. Har SE skjutit sig i foten när de inte inkluderar mer nyheter eller är det det bästa som hänt oss?

Så fort den kommer ut för bokning slår jag till. MEN det går lite segt tycker jag *hint*.

Postad bild

Lite mer om P1:an då:
Den kommer att ha bättre batteritid än P990, men även bättre skärm och mer internminne (128 MB). P1 har funktionalitet från W950i's musikspelare, inte det exakta gränssnittet men mycket tänk med omslag och liknande.

Sony Ericsson säger att man medveten inte har klämt in viss högteknolgi i P1:an, som turbo 3G, GPS och 5 megapixlar. Man tror helt enkelt inte att de som kommer att köpa telefonen kommer att efterfråga de funktionerna.

De gör som Apple gjorde med sitt prat om megahertz-myten och säger att man inte bryr sig om megapixlar utan det är bildkvalitet som räknas. Nokia verkar vinna den striden ändå eftersom N95:an glänser på det området. Eller?



#2

Postad 11 maj 2007 - 12:05

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Tja....Jag vet då att jag hellre skulle betala 2000 extra och få en mobil som krossar Nokia N95..

Jag tror att dom gjort en tabbe men förmodligen så kommer folk att köpa den iaf..
Lär ju knappast vara en dålig telefon för det vara det att den saknar flera viktiga funktioner för mig

Redigerat av moparman, 11 maj 2007 - 19:43.


#3

Postad 11 maj 2007 - 17:37

Unregistered11bf6fd0
  • Unregistered11bf6fd0
  • Forumräv

  • 848 inlägg
  • 0
Det är nog rätt viktigt att ha bra batteritid då w-lan tenderar till att sluka ström. Gillar inte tangentlayouten på P1. Personligen tycker jag Nokia N95 verkar mycket bättre.



#4

Postad 11 maj 2007 - 17:55

Unregistered9d8a0d93
  • Unregistered9d8a0d93
  • Mästare

  • 2 585 inlägg
  • 0
Ful som fan och efter i allt nokian är bättre i allt .

#5

Postad 11 maj 2007 - 19:47

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Jag tycker tangentlayouten verkar vara skitbra..
Måste juh vara 10000ggr bättre än min p990 iaf...

Men jag kommer snart att bli less på SE om dom inte kan få ut en riktigt bra telefon..
Nu får dom f*n ta sig i kragen å släppa nå nytt som kommer att krossa allt å inte bara släppa nya som är lite omgjorda hela tiden....Som nokia gjorde förr :(

#6

Postad 11 maj 2007 - 22:22

Z-man75
  • Z-man75
  • Beroende

  • 1 292 inlägg
  • 0
Jag håller med dig moparman, SE har hamnat i det gamla Nokiaspåret, dvs. dom förändrar bara lurarnas utseende, men lägger i, i stort sett, samma grejer. Ett bra exempel är ju K800i och K810i, varför lägga pengar på sånt.
Har inget emot SE, fast nu kör jag Nokia N95 ett tag, sen får man se om övriga tillverkare släpper nån bomb, som krossar allt!!

#7

Postad 11 maj 2007 - 22:40

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Mm...Tyvärr så gillar jag ju Sony Ericsson mer men jag känner mig snart tvungen att byta fast det tar emot....Men vem vet jag kanske kommer att gilla det :)

Tycker det är synd att SE kör safe nu...
Verkar som att dom har fått för stort självförtroende..
Men visst förstår jag dom på ett sätt...

Kan man sälja samma innehåll i telefoner som bara är lite uppgraderade kosmetiskt så rullar det väl in bra med pengar men jag tror det är farligt i längden..

Hoppas att SE har ett ess i rockärmen..
Har svårt att tro att dom bara lutar sig tillbaka och tittar på Nokia å tänker att tjaaa vi har nog med pengar så vi låter dom hållas..

Z-man75
Vad tycker du om N95?
Är du nöjd med den ?
Vad har du haft för SE ?

#8

Postad 11 maj 2007 - 22:47

Z-man75
  • Z-man75
  • Beroende

  • 1 292 inlägg
  • 0
Jag är helt klart nöjd med min N95a. Har inte haft några som helst problem med den, som tyvärr en del andra haft.
Allt funkar enligt mig bättre än förväntat, så den är värd varenda krona!!
Och det finns ju en hel uppsjö av program o spel till Symbianmobiler.

Vad gäller SE-mobiler har jag nog haft det mesta, var mycket nöjd med min K800i som jag hade senast. Det enda jag inte gillade var den, enligt mig, felkonstruerade kameraluckan.

#9

Postad 12 maj 2007 - 06:38

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Låter bra att du är nöjd...Det verkar ju vara en riktigt bra telefon :)

Är duktigt sugen på en själv.. :)

#10

Postad 22 maj 2007 - 22:07

northernlight
  • northernlight
  • Lärjunge

  • 413 inlägg
  • 0
som affärsmobil är ju n95 tämligen värdelös eller? utan vare sig tangentbord eller pekskärm?

#11

Postad 10 juni 2007 - 19:24

Unregisteredbf364490
  • Unregisteredbf364490
  • Veteran

  • 1 887 inlägg
  • 0
Ett test utav P1an: http://homepages.ihu...h/01-intro.html

#12

Postad 10 juni 2007 - 20:46

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Hmm jag tycker mer att det ser ut som ett test av en kamera :)

#13

Postad 11 juni 2007 - 00:13

Mozez
  • Mozez
  • Forumräv

  • 836 inlägg
  • 0
Nu vet jag inte hur denna P1i ser ut, men nog gör SE bara gamla telefoner. Själv har jag varit trogen SE och tidigare Ericsson, men nu med en Nokia N95 så märker jag hur förlegad och gammal SE's telefoner är.
Min gamla Z1010 hade nästan exakt samma mjukvaru-look som min W800i, och som kollegans nya W880i, det är typ 5 år av samma utseende, utan förbättring...

#14

Postad 11 juni 2007 - 06:29

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
mozez

Håller i princip med dig..
TYcker det är väldigt trist att sony bara verkar mangla ut en massa design telefoner som i stort sett alla är likadana...
Tror det lär dröja en bra bit in på 2008 innan vi får se en telefon som utmanar N95 och det stör mig :)

Tror dock att jag ska testa nokia eller en wm6 telefon nästa gång..


Men visst är väl även nokias enklare telefoner rätt lika ?

I P1 så används Symbian uiq3 som i min P990...

Rätt stor skillnad motför sonys enklare telefoner...

#15

Postad 13 juni 2007 - 08:48

Darth Tojayz
  • Darth Tojayz
  • Den Lurvige!

  • 2 944 inlägg
  • 0
Är det någon som vet när P1an släpps??
Är duktigt sugen på den, även om jag kan hålla med om att SE inte gjort speciellt mycket nytt den sista tiden..
Blev sjukt besviken på dom när nu W880 och K810 släpptes och det fortfarande används samma kamera som innan..
Ingen 5 mpix..

Ang SEs utveckling, så trivs jag faktiskt väldigt bra med deras system. Kan menyerna och trivs med att kunna telefonen från det att jag packar upp den..

Vad det gäller Nokia så tycker jag att det ständigt är något fel på dom.. Vet ett antal som har Nokia och har faktiskt aldrig varit med om att någon sagt att de varit helt nöjda med dom.. Iof har kanske igen det heller med sina SE.. Men av vad jag hört så verkar felen lättare att leva med på SE..

Men leksaksmässigt så leder Nokia marknaden nu.. Och det är lite irriterande eftersom man nu kört SE i flere år och trivs med dom.. Och först nu så lockar Nokia med massa roligheter..

Som tur är så ska nog damen ha en N95a, så får leka med den och se om det är något i väntan på P1an.. ;)

#16

Postad 13 juni 2007 - 09:06

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Tror att P1 kommer att bli riktigt bra...
Verkar ha fått bra betyg.

Och minneshanteringen är vist mycket bättre..
Det är mitt största problem med P990

#17

Postad 13 juni 2007 - 10:39

Scrapanatchi
  • Scrapanatchi
  • Beroende

  • 1 061 inlägg
  • 0
P2i eller P3i kommer troligtvis utannonseras till hösten enligt ryckten (rycktas om gps, bättre kamera, tv, bravia skärm) men beror nog hur bra det går för denna .. annars tycker jag p1i verkar va en bra telefon gillar UiQ3 menyerna stark. ;)

#18

Postad 13 juni 2007 - 10:50

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Läste på symbian.com att en efterföljare till P990 kommer 2008...
Inte läst nå om nån efterföljare till P1

#19

Postad 13 juni 2007 - 16:23

Imprez
  • Imprez
  • Amatör

  • 68 inlägg
  • 0
P1 verkar vara ett bra alternativ när man ska byta ut sin jobblur nu i höst. Visst har N95 massa kul leksaker inte P1 har men ingen funktionalitet som jag känner att man inte kan leva utan.

P1 däremot verkar vara en lagom avvägd telefon för jobbet. Har det mesta man behöver i en liten, snygg förpackning och med lång batteritid. Hoppas dom fixat alla fel som plågar p990 bara.

#20

Postad 13 juni 2007 - 19:45

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Min p990 fungerar väldigt bra nu.största bristen är att det är för lite minne och den har minnesläckor men det kommer att fixas med p1

#21

Postad 15 juni 2007 - 14:15

Darth Tojayz
  • Darth Tojayz
  • Den Lurvige!

  • 2 944 inlägg
  • 0

P2i eller P3i kommer troligtvis utannonseras till hösten enligt ryckten (rycktas om gps, bättre kamera, tv, bravia skärm) men beror nog hur bra det går för denna .. annars tycker jag p1i verkar va en bra telefon gillar UiQ3 menyerna stark. :)

<{POST_SNAPBACK}>



Var hittade du info om P2/P3? eller var har du hört det?? :)

Är riktigt sugen på P1an men kommer det en ny modell med 5mpix kamera så kan jag vänta lite till.. :lol:

#22

Postad 21 juli 2007 - 12:38

hweh111
  • hweh111
  • Rookie

  • 3 inlägg
  • 0
ÅJH, denna mobil kommer bli en stor succé, tro mig. Det är uppfräschad version av P990 och M600, typ det bästa från varje i en mobil. Den är snygg, liten fräck och så ###### prisvärd. 4500 kr kommer den kosta och det min vänner, gör denna mobil till den mest prisvärda mobil just nu, tycker jag.

Först var det snack om att det skulle dröja till jul då denna släpps, men enligt polare till mig som jobbar på SE med just lansering av telefoner blir det första veckan i Augusti. FAN, vill ha. Det blir ju en perfekt mobil att ha tills Iphone lanseras i Sverige, eller hur?

Någon mer än jag som lagt en förhandsorder på denna telefon? Vad har ni förväntningar?SJälv kommer den blir bland de bästa köpen jag gjort.

(låter lite väl optimistik redan, men jag är stormkär redan nu. Bland det bästa SE hr skapat!)

#23

Postad 21 juli 2007 - 12:52

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Mm..Men den har ingenting med P990 att göra...
Uppföljaren till den ska komma nästa år enligt rykten iaf..
Vist är det SE bästa telefon men det säger ju tyvär ingenting eftersom dom ligger sist i utvecklingen numera :lol:

Nää efter fiaskot med P990 så kommer inte SE att få mer pengar av mig på ett tag..
Jag satar hellre på andra märken som ligger långt framme tekniskt..

Kolla in HTC Kaiser eller Nokia N95..
Det är telefoner som SE ligger låångt efter.
Tidigast nästa år släpper SE nått likvärdigt.Men då kan man ju tänka sig vad dom andra har ett errbjuda..

Men lycka till..Det är ju knappast en dålig telefon för det..Bara det att det näst bästa duger inte för mig iaf. :)

#24

Postad 21 juli 2007 - 12:58

hweh111
  • hweh111
  • Rookie

  • 3 inlägg
  • 0

Mm..Men den har ingenting med P990 att göra...
Uppföljaren till den ska komma nästa år enligt rykten iaf..
Vist är det SE bästa telefon men det säger ju tyvär ingenting eftersom dom ligger sist i utvecklingen numera  :lol:

Nää efter fiaskot med P990 så kommer inte SE att få mer pengar av mig på ett tag..
Jag satar hellre på andra märken som ligger långt framme tekniskt..

Kolla in HTC Kaiser eller Nokia N95..
Det är telefoner som SE ligger låångt efter.
Tidigast nästa år släpper SE nått likvärdigt.Men då kan man ju tänka sig vad dom andra har ett errbjuda..

Men lycka till..Det är ju knappast en dålig telefon för det..Bara det att det näst bästa duger inte för mig iaf. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Designmässigt krossar ju denna klossen N95 med 10-0 i poäng. N95 har kamera (jag köper inte en mobil för kamera) och GPS (har jag redan i bilen), men mer än så? Det är en nöjestelefon och därför tror jag inte den har så mycket att säga till om denna jobbmobil. SE är grymt mycket bättre anpassad till folk som behöver en stabil telefon då de jobbar, typ jag. P1 har också något bättre batteritid än N95 och dessutom nästan 2000 kr billigare. Om dessutom den "plastig" känslan och lösa knappar som återfinns hos Nokia är borta på en mobil somd enna, är jag nöjd. Bara det gör detta till ett MÅSTE.

Heja SE!

Redigerat av hweh111, 21 juli 2007 - 13:03.


#25

Postad 21 juli 2007 - 13:09

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Hoppas att du skämtar :)

Har du verkligen använt en SE P990?

Klart att P1 är en bra telefon om den är vad du söker..
Kolla in Htc Kaiser så får du se en telefon som har allt..
Helt perfekt om du skriver mycket..Har även HDSPA.HSUPA.GPS.Bra kamera.
Riktigt bra me minne..Du kan verkligen multitaska..Inte som P990 som inte klarar mer än en sak åt gången.+ att du har mycket mer valmöjligheter med WM6 än uiq3..
Uiq 3 är enligt mig alldeles för låst.Kommer inga program eller spel i stort sett..Känner du för att ändra ikoner på startsidan tex så är de bara å glömma..

#26

Postad 21 juli 2007 - 13:15

SeaTHX
  • SeaTHX
  • Amatör

  • 72 inlägg
  • 0

Designmässigt krossar ju denna klossen N95 med 10-0 i poäng. N95 har kamera (jag köper inte en mobil för kamera) och GPS (har jag redan i bilen), men mer än så? Det är en nöjestelefon och därför tror jag inte den har så mycket att säga till om denna jobbmobil. SE är grymt mycket bättre anpassad till folk som behöver en stabil telefon då de jobbar, typ jag. P1 har också något bättre batteritid än N95 och dessutom nästan 2000 kr billigare. Om dessutom den "plastig" känslan och lösa knappar som återfinns hos Nokia är borta på en mobil somd enna, är jag nöjd. Bara det gör detta till ett MÅSTE.

Heja SE!

<{POST_SNAPBACK}>


Håller med att P1an krossar N95 i design, har aldrig gillat Nokias design men det är ju smaksak men hur är det storlek mässig? Är dom lika stora? För större än M600 vill jag inte ha...

#27

Postad 21 juli 2007 - 13:27

hweh111
  • hweh111
  • Rookie

  • 3 inlägg
  • 0

Hoppas att du skämtar  :)

Har du verkligen använt en SE P990?

Klart att P1 är en bra telefon om den är vad du söker..
Kolla in Htc Kaiser så får du se en telefon som har allt..
Helt perfekt om du skriver mycket..Har även HDSPA.HSUPA.GPS.Bra kamera.
Riktigt bra me minne..Du kan verkligen multitaska..Inte som P990 som inte klarar mer än en sak åt gången.+ att du har mycket mer valmöjligheter med WM6 än uiq3..
Uiq 3 är enligt mig alldeles för låst.Kommer inga program eller spel i stort sett..Känner du för att ändra ikoner på startsidan tex så är de bara å glömma..

<{POST_SNAPBACK}>

Men wow, ändra startikon. Det är VERKLIGEN den funktionen jag söker efter. Tack! Apropå buggandet hade ju ALLA sidor skrivit att P1 är nästintill frifel från de. Den är rappare än både N95 och nuvarande P900i (pratat med Mobil-killen). Det, om något, bådar ju gott.

Och att de inte kommer några pgoram eller spel som utvecklas, är väl för att utbudet från start redan är bra?

Det är tråkigt, men sant, att de två mobilerna, sett till priset som haft mest problem, är både P900i och N95 (vad jag läst). Plast, konstiga buggar och glappadne luckor. Därför är det tur att SE har löst detta till denna mobil. En uppfräschning av något bra, helt enkelt.

#28

Postad 21 juli 2007 - 14:24

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Heh...Det var bara ett exempel av många.
Jo jag vet att P1 klarar sig mycket bättre än tidigare P990 tack vare att den har mer internminne.
Något som P990 skulle ha haft..

Om du går in på www.my-symbian.com å kollar in utbudet av program å sepl till Uiq3 så får du se...
Anledningen till att det inte kommer så mycket program är för att den är så pass låst.
utvecklare kan inte göra så mycket utan att måsta betala för minsta grej dom vill göra..
Det är bra om man ser till säkerhet men på bekostnad av att det inte kommer så mycket program.

Finns en riktigt bra review av P1 på my-symbian om du vill läsa.

Tror den kommer att bli riktigt bra.Bara det att jag tycker att det är synd att inte SE längre kan konkurera med dom andra..

Gillar SE i grund och botten.Därför stör det mig extra mycket att dom tappat så mycket till Nokia å HTC

#29

Postad 23 juli 2007 - 23:46

Belsebub74
  • Belsebub74
  • Amatör

  • 55 inlägg
  • 0
Eftersom jag tvekar på denna & N95 så letar jag ju information.... här är lite om båda telefonerna!

Lite om SonyEricsson P1i:
http://www.mobilkoll.se/?s=p1

Här då, en uppdaterad N95 som är på gång:
http://www.mobilkoll...-version-svart/

Håll tillgodo!

Mvh

El Diablo

B

#30

Postad 24 juli 2007 - 07:04

moparman
  • moparman
  • Über-Guru

  • 11 727 inlägg
  • 0
Tror inte alls att P1 är en dålig telefon..
Men vill man ha den telefon som leder utvecklingen vilket jag gör.
Tycker dom som ligger i topp å leder vägen ska stöttas :D

Så jag skulle säga Nokia N95 eller mitt förhandsval HTC Kaiser :P

#31

Postad 24 juli 2007 - 23:53

borjeboy
  • borjeboy
  • Användare

  • 234 inlägg
  • 0
står att den beräknas finnas i lager hos katshing den 26e juli... alltså på torsdag.. men den lär väll sälja slut fort

#32

Postad 25 juli 2007 - 07:16

Unregisteredac9fc2b7
  • Unregisteredac9fc2b7
  • Användare

  • 203 inlägg
  • 0
Fick mail i morse från SonyEricsson att den ska finnas ute för handel från och med idag!

Min K700i har gjort sitt, efter lång och trogen tjänst tänker jag separera. :)

Hej P1i! Ska vi dansa? :blink:

#33

Postad 25 juli 2007 - 15:16

Unregistered8c9aba74
  • Unregistered8c9aba74
  • Wannabe

  • 24 inlägg
  • 0
Den finns i lager på ett par ställen, men den får inte säljas förrens imorgon. :)
Det kommer nog en eller flera på fredag, då ska jag undersöka.

#34

Postad 25 juli 2007 - 18:25

borjeboy
  • borjeboy
  • Användare

  • 234 inlägg
  • 0
najs nasj, funderar seriöst på den telefonen emn aldrig haft nån SE telefon eller haft en telefon med sånt tangentbord.. eller nu ljög jag, hade faktiskt ericsson a1018 (tror jag iaf den hette) den e ju dock från 90talet

Redigerat av borjeboy, 25 juli 2007 - 18:29.


#35

Postad 26 juli 2007 - 11:08

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0
Sitter här med en P1i, den är för härlig:) Wayfinderpaket ingår också, med gps och grejer! :wub: Denna smartphone är helt klart mkt skönare än P990i.

#36

Postad 26 juli 2007 - 11:31

Ric
  • Ric
  • Wannabe

  • 24 inlägg
  • 0
Var köpte du den? Vad fick du ge?

#37

Postad 26 juli 2007 - 12:33

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0

Var köpte du den? Vad fick du ge?

<{POST_SNAPBACK}>


Har inte köpt den privat än, blir nog i nästa vecka, detta är jobbets. Såg att ngn internetaffär fått in den för ca 4400:-. Tycker det är riktigt bra pris med tanke på vad som ingår i paketet.

#38

Postad 26 juli 2007 - 12:56

Ric
  • Ric
  • Wannabe

  • 24 inlägg
  • 0
Ok, men det verkar som det finns olika paket, för hos de flesta webhandlarna så står det ingenting om wayfinder, förutom hos komplett.se, som tar 4995:-, vilket iofs är ett billigt påslag jämfört med 4370:-, som är det lägsta priset just nu.

Frågan är om man generellt får med wayfinder hos alla?

#39

Postad 26 juli 2007 - 13:27

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0

Ok, men det verkar som det finns olika paket, för hos de flesta webhandlarna så står det ingenting om wayfinder, förutom hos komplett.se, som tar 4995:-, vilket iofs är ett billigt påslag jämfört med 4370:-, som är det lägsta priset just nu.

Frågan är om man generellt får med wayfinder hos alla?

<{POST_SNAPBACK}>


Det ska vara inkluderat med alla P1i som säljs. Men jag tror inte att så många återförsäljare fått reda på detta ännu.

#40

Postad 26 juli 2007 - 13:33

borjeboy
  • borjeboy
  • Användare

  • 234 inlägg
  • 0
så mrartin märkt av några buggar ännu? det har ju varit problemen för SEs tidigare p mobiler

#41

Postad 26 juli 2007 - 13:37

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0

så mrartin märkt av några buggar ännu? det har ju varit problemen för SEs tidigare p mobiler

<{POST_SNAPBACK}>


Den fungerar bra tycker jag. Den reboota en gång när jag körde lite olika program samtidigt, typ wlan-surf med mailprogram i bakgrunden och skulle ta en bild med kameran.

#42

Postad 26 juli 2007 - 14:03

SwedishBadger
  • SwedishBadger
  • Lärjunge

  • 394 inlägg
  • 0
Önskar lite "live" bilder.

Funderar på om jag skall lägga undan en, kommer troligtvis in imorgon men jag vet inte hur bra kompis jag är med UIQ. Använder S60 idag och det är ju klockrent iallafall.

Läser man manualen till telefonen så står det ingen om Wayfinder / GPS så man skall nog inte hoppas på för mycket där?

Redigerat av SwedishBadger, 26 juli 2007 - 14:19.


#43

Postad 26 juli 2007 - 14:29

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0

Läser man manualen till telefonen så står det ingen om Wayfinder / GPS så man skall nog inte hoppas på för mycket där?


Enl. infon vi har fått här på jobbet (Sony Ericsson) ska wayfinder ingå som standard. Dock är det ju ett separat "paket" så det är inte så konstigt att det inte står i mobilmanualen.

Redigerat av Unregistered29985, 26 juli 2007 - 14:39.


#44

Postad 26 juli 2007 - 14:33

SwedishBadger
  • SwedishBadger
  • Lärjunge

  • 394 inlägg
  • 0
Pratade med SE's callcenter nu.
GPS mottagaren och en 1års licens för Wayfinder skall ingå till alla P1i som säljs! :wub: Jippie.

#45

Postad 26 juli 2007 - 14:40

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0

Pratade med SE's callcenter nu.
GPS mottagaren och en 1års licens för Wayfinder skall ingå till alla P1i som säljs! :wub: Jippie.

<{POST_SNAPBACK}>


Vem pratade du med där?

#46

Postad 26 juli 2007 - 14:47

SwedishBadger
  • SwedishBadger
  • Lärjunge

  • 394 inlägg
  • 0
Jag skrev inte upp namnet men han var rå trevligt iallafall.

#47

Postad 26 juli 2007 - 15:04

Unregistered29985
  • Unregistered29985
  • Lärjunge

  • 324 inlägg
  • 0
Okej, då måste det ha varit jag :P

#48

Postad 26 juli 2007 - 15:13

SwedishBadger
  • SwedishBadger
  • Lärjunge

  • 394 inlägg
  • 0
Okej! :P Jag lade undan enhet här så får vi se om butiken får den imorgon. :D

#49

Postad 26 juli 2007 - 15:16

borjeboy
  • borjeboy
  • Användare

  • 234 inlägg
  • 0
najs med GPS... trodde inte det skulle finnas med i SE p1i...

#50

Postad 26 juli 2007 - 15:21

SwedishBadger
  • SwedishBadger
  • Lärjunge

  • 394 inlägg
  • 0
Det är i P1i:an utan det är en medföljande BT GPS, men det är åt ett håll i rätt riktning!



1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Framvägg och vänster sida
    Globe
    2025-05-08 07:38:43
  • Vänster sida med Paneler monterade
    Globe
    2025-05-08 07:35:28
  • Front Wide backvy
    Globe
    2025-05-08 06:25:36
  • Front Wide
    Globe
    2025-05-08 06:23:11
  • Ny soffa, vy bakåt i salongen
    DPC
    2025-05-07 10:21:06
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.