Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Samsungs SlimFit 32" CRT HDTV

1156 svar till detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara
Samsung WS-32Z308P (TV) 2 4,69 (15) Inga priser
Samsung WS-32Z409PQ (TV) 1 (0) Inga priser
Samsung WS-32Z409TQ (TV) 1 7 (1) Inga priser
2 relaterade trådar

#701

Postad 29 augusti 2005 - 05:49

Diceman
  • Diceman
  • Wannabe

  • 31 inlägg
  • 0
Finns det någon annan 32" crt som inte är 55-60cm djup, förutom den här Samsungen?

#702

Postad 29 augusti 2005 - 07:21

slippy85
  • slippy85
  • Användare

  • 106 inlägg
  • 0
LG ska släppa en slimfit också, den så ut ungefär som Samsungen och skulle gå loss på 999$

#703

Postad 29 augusti 2005 - 09:00

kribban
  • kribban
  • Mästare

  • 3 037 inlägg
  • 0

Finns det någon annan 32" crt som inte är 55-60cm djup, förutom den här Samsungen?

<{POST_SNAPBACK}>


Fanns redan svar såg jag :unsure:

Redigerat av kribban, 29 augusti 2005 - 09:01.


#704

Postad 30 augusti 2005 - 06:41

Headster
  • Headster
  • Wannabe

  • 46 inlägg
  • 0
Jag har nu läst hela tråden. Och det verkar för mig vara en intressant teve. Trots alla fel på bilden.

Jag undrar om det är någon som är nöjd med den? Man får inte höra värst utförliga tycken om den utom att den är bra på pappret.

Någon som har lämnat in den och kanske blivit lovad att det kommer en ny serie eller att den kommer bli lagad? Al information om garantiärenden är ju högst intressanta.

Ni som har mindre geofel stör det er mycket? Är det något man alltid tänker på?

Vore kul och höra vad som händer

/Henke

#705

Postad 30 augusti 2005 - 18:34

korpenkraxar
  • korpenkraxar
  • Användare

  • 106 inlägg
  • 0

Vore kul och höra vad som händer


Håller med. Har varit lite tunnt här på tråden ett tag nu :D

Jag är som sagt sugen på att höra hur folk upplever sina HD-signaler på TVn. Typ, ser bilden ifrån datorn verkligen bättre ut om den sänds med 1080i eller gamla vanliga PAL med samma komponentanslutning? 1080i vs progressive PAL? Blir mindre text skarpare/läsligare med fetare signal trots att rastret är grovt? Hur påverkas andra detaljer? Och hur grovt är rastret - var det verkligen någon som räknade ut det? Hur dök den där 480-raders siffran upp egentligen? Och så det där med 720p. Hur *ser det egentligen ut* med "720p interlaced"? Är det våldsamt sämre än 1080i? Sämre än progressive PAL?

För er Slimfitägare som inte orkar konfa era grafikinställningar på datorn eller ens har möjlighet att skicka HDTV från datorn kanske ni kan testa med en XBox om ni råkar ha någon till hands, den ska ju palla samtliga dessa upplösningar.

Är det nån som haft möjlighet att jämföra Slimmen med säg en HDTV-ready plasma eller bara en hyfsat högupplöst LCD/CRT-datorskärm och en HDTV-filmsnutt? Slimmen har ju inte full möjlighet att rita alla detaljer längs varje rad eller ens visa varje rad, vilket en riktigt högupplöst skärm ska kunna bättre - men spelar det ens någon roll om man sitter i soffan 3-4 meter ifrån TVn?

Själv skiter jag faktiskt i huruvida TVn visar full HDTV eller inte så länge I) HDTV åtm ser märkbart bättre ut än vanlig PAL och II) TVn i vilket fall som helst visar en skarpare/mer kontrastrik/mer färgriktig/mindre blockig el. smetig/ bild än vad en budget-LCD/plasma ändå pallar med motsvarande signaler. Jag är inte direkt impad av hanteringen och återgivningen av rörliga bilder på platta TVs, trots att dom kanske kan visa ett dött Windows-skrivbord med lite ikoner och text i sin fulla detaljerade prakt.

Så återigen, hur ser film med alla tänkbara anslutningar/signaler ut på TVn?

Redigerat av korpenkraxar, 30 augusti 2005 - 18:38.


#706

Postad 30 augusti 2005 - 18:50

Unregistered59dcaef6
  • Unregistered59dcaef6
  • Guru

  • 5 025 inlägg
  • 0
Prexis! Dessa saker vill jag också veta. :D

Jag vill också veta om den finns för demo i ngn butik i Gbg-området. Någon?

#707

Postad 30 augusti 2005 - 19:50

paulson96
  • paulson96
  • Användare

  • 132 inlägg
  • 0
ja jag vet att ni kommer tycka jag är korkad,,men vad innebär PAL? o är det nån fördel att teven är HD ready när man kollar på teve genom com hem med vanlig antennsladd?

#708

Postad 30 augusti 2005 - 21:59

Unregistered59dcaef6
  • Unregistered59dcaef6
  • Guru

  • 5 025 inlägg
  • 0
PAL är det TV-/videosystem som vi har i Sverige och största delen av övriga Europa samt stora delar av Asien. I USA och Japan har man ett annat system som heter NTSC.
Och nej, det är ingen fördel att ha en HD-ready TV om man bara har en vanlig antennsignal in. Det allra bästa att ha då är en helt vanlig, traditionell 50 Hz bildrörs-TV med 4:3-format (inte widescreen alltså). :D

#709

Postad 31 augusti 2005 - 10:39

paulson96
  • paulson96
  • Användare

  • 132 inlägg
  • 0
Okej vad är detta nu då, WS32Z306TB..?
Billigare, nån som har mer info?

#710

Postad 31 augusti 2005 - 17:47

korpenkraxar
  • korpenkraxar
  • Användare

  • 106 inlägg
  • 0

Okej vad är detta nu då, WS32Z306TB..?
Billigare, nån som har mer info?

<{POST_SNAPBACK}>


Hmm, ser ut som att vi har en ny variant in town. Enligt prisjakt så nästan 1000:- billigare än 308:an. Mycket skumt dock att de svenska listade butiker som verkar sälja den alla har exakt lika webbutik förutom typ färgtemat på ramarna...?

Hursomhelst. Ganska mycket träffar på Google, bara butiker. Suck, gone are the days när man kunde söka på MODELL REVIEW och bara få upp förstklassiga tester av prylarna :ph34r: . Den lilla info jag kunde hitta är inte så mycket att hurra för, men fanns på http://www.kaufhausk...S_32_Z_306.html . Om man jämför 306:an och 308:an på den sidan (och med http://www.comet.co....53_268046.html) så verkar det som att 306:an saknar Progressive Scan, HDTV och komponentingång...

... alltså i princip allt som gör SlimFiten intressant för mig :P

Nån annan som hittat nåt?

#711

Postad 31 augusti 2005 - 20:44

Unregistered2ce48e19
  • Unregistered2ce48e19
  • Forumräv

  • 615 inlägg
  • 0
Jag fick ett preliminärt leveransdatum från fabrik den 12/9 på min beställda tv.
Det är ju troligt att man gjort lite insatser för att rätta till felen eftersom det har dröjt en tid.

Alternativet, att apparaterna blivit slutsålda, och man nu skeppar iväg ännu en last mediokert inställda apparater, är väl mindre troligt.

Säker kan man dock inte vara..........

Jag lägger in lite bilder och synpunkter så fort den är på plats.

#712

Postad 01 september 2005 - 07:19

Headster
  • Headster
  • Wannabe

  • 46 inlägg
  • 0
Det låter kanon Gonzo väntar ivrigt på o höra om dom nyfraktade!

#713

Postad 02 september 2005 - 04:52

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Fick nya slimfiten igår....Ok...den var MYCKET bättre....men inte helt ok.

Högre under kant dalar nedåt en aning....inte mycket alls...men man ser det.

Högst irriterande. Har ringt samsung...dom ska skicka en tekniker.

Verkar som man får leva med dessa geometrifel på denna fina tv. För övrigt så var det bättre bild på denna tv....av ngn mystisk anledning.

Har ngn annan fått bukt på alla sin geometri fel????

#714

Postad 02 september 2005 - 09:07

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Att det är lite geometrifel får du nog räkna med.

#715

Postad 02 september 2005 - 19:33

Unregistered13971276
  • Unregistered13971276
  • Användare

  • 113 inlägg
  • 0

LG ska släppa en slimfit också, den så ut ungefär som Samsungen och skulle gå loss på 999$

<{POST_SNAPBACK}>


Har sökt information om denna men inte hittat (än i alla fall...) Någon som har en länk eller lite information att delge?

//Emil

#716

Postad 02 september 2005 - 20:30

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Har aldrig sett gemetrifel på en någorlunda ny widescreen tv.

Ska man acceptera det???

en sned bild?

#717

Postad 03 september 2005 - 09:38

Redfaction
  • Redfaction
  • Lärjunge

  • 340 inlägg
  • 0

Har aldrig sett gemetrifel på en någorlunda ny widescreen tv.

Ska man acceptera det???

en sned bild?

<{POST_SNAPBACK}>



Fan alla CRT har geometrifel speciellt widescreen.

är den sned både upp och nere? Är det inte bara att den är tiltad?

#718

Postad 03 september 2005 - 10:43

Unregisterede304fd17
  • Unregisterede304fd17
  • Wannabe

  • 26 inlägg
  • 0
Eh, sedan när byggs kvalitetsprodukter främst i Korea? :unsure:

#719

Postad 03 september 2005 - 10:58

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]


Fan alla CRT har geometrifel speciellt widescreen.

är den sned både upp och nere? Är det inte bara att den är tiltad?

<{POST_SNAPBACK}>

[/quote]


Hur menar du då tiltad?

högra undre hälften dalar nedåt....bara där....

Hoppas teknikern kan lösa det..

#720

Postad 03 september 2005 - 17:13

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Det är ju bara att kolla vad koreanska prylar får för omdömen i tidningar så ska nog även du inse att de gör bra grejer. Samsung senaste högupplösta har det dock varit problem med. Men det råkar ju alla tillverkare ut för då o då. Bedöma produkter efter vilket land de tillverkas är bara löjligt. Benq tillverkas i Taiwan, och de gör bra projektorer.

#721

Postad 03 september 2005 - 20:30

Unregistered59dcaef6
  • Unregistered59dcaef6
  • Guru

  • 5 025 inlägg
  • 0
Som sagts tidigare... Alla CRT-skärmar har geometrifel. Dock är de mkt svåra att se på skärmar med välvd yta, vilket var det enda som fanns för en sisådär 10 år sedan. Det är de platta skärmarna som är svårast att få till bra geometri på. Finns inte en enda widescreen-TV som är i närheten av att ha perfekt geometri i kanterna... Inte ens om de är nya. :unsure: Har ingen betydelse...

#722

Postad 03 september 2005 - 21:40

Redfaction
  • Redfaction
  • Lärjunge

  • 340 inlägg
  • 0

Det är ju bara att kolla vad koreanska prylar får för omdömen i tidningar så ska nog även du inse att de gör bra grejer. Samsung senaste högupplösta har det dock varit problem med. Men det råkar ju alla tillverkare ut för då o då. Bedöma produkter efter vilket land de tillverkas är bara löjligt. Benq tillverkas i Taiwan, och de gör bra projektorer.

<{POST_SNAPBACK}>



Hmm på min tv står det att den är made in europe.

#723

Postad 03 september 2005 - 22:32

Unregistered2ce48e19
  • Unregistered2ce48e19
  • Forumräv

  • 615 inlägg
  • 0
Små geometrifel kan man ju leva med.
CRT tekniken bjuder ju faktiskt på så mycket annat som är bra :unsure:
Så länge som det är små fel och artefakter i bilden, kan den faktiskt upplevas som mera levande och därmed bättre än en "perfekt" digital panel.

Det är lite som att lysna på en LP skiva kontra en bra cd inspelning. av samma sak........LP skivan låter betydligt bättre , trots att det egentligen borde vara tvärtom om man ser till specarna.

Jag var själv mycket skeptisk till detta tidigare, men efter att jag fick höra diverse gramofonskivor på en mycket medioker anläggning, har jag ändrat uppfattning.

LP skivan är trevligare att lyssna på, även om den inte är bättre rent tekniskt.

#724

Postad 05 september 2005 - 13:53

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Japp.....jag instämmer helt där!!

en FYRKANTIG bild kan man väl få begära..

inte en cirkel liknande bild.

#725

Postad 05 september 2005 - 14:05

[Esc]
  • [Esc]
  • Lärjunge

  • 449 inlägg
  • 0

[SNIP]Jag var själv mycket skeptisk till detta tidigare, men efter att jag fick höra diverse gramofonskivor på en mycket medioker anläggning, har jag ändrat uppfattning.

LP skivan är trevligare att lyssna på, även om den inte är bättre rent tekniskt.

<{POST_SNAPBACK}>


OT: Sen finns det dem som är uppfödda med LP och inget, men jag gillar ändå cd :)

Hur som helst så visst finns det alltid ett visst mått av geometrifel på crt, men är det inte "för stort" så märks det sällan på annat än testbilden. (givetvis är det svårt att definiera "för stort", det är nog oerhört subjektivt...) Men jag tror alldrig du kan komma ifrån det helt på en crt.

#726

Postad 05 september 2005 - 17:26

Unregistered217b1113
  • Unregistered217b1113
  • Beroende

  • 1 037 inlägg
  • 0
Fick hem min Slimfit idag och hitills så är jag nöjd. :ph34r:
men har ett litet mysterie som någon kanske kan lösa åt mig...

om man kollar på tex Redfaction´s bild på fronten
så ser man att det står (slimfit tv,DNLe,Digital 100hz, och Virtual suround.

men min front ser ut så här
någon som vet varför??

#727

Postad 05 september 2005 - 19:03

paulson96
  • paulson96
  • Användare

  • 132 inlägg
  • 0
snake eyes,,vilken butik köpte du din tv från?

#728

Postad 05 september 2005 - 21:38

Unregistered639c6a9b
  • Unregistered639c6a9b
  • Användare

  • 197 inlägg
  • 0

Fick hem min Slimfit idag och hitills så är jag nöjd. :ph34r:
men har ett litet mysterie som någon kanske kan lösa åt mig...

om man kollar på tex Redfaction´s bild på fronten
så ser man att det står (slimfit tv,DNLe,Digital 100hz, och Virtual suround.

men min front ser ut så här
någon som vet varför??

<{POST_SNAPBACK}>


konstigt. min ser inte ut så där utan den ser ut som redfactions!

#729

Postad 05 september 2005 - 22:12

Unregistered217b1113
  • Unregistered217b1113
  • Beroende

  • 1 037 inlägg
  • 0
Köpte min ifrån Fynbörsen.
Visst ,det står ju på embalaget att det är 100hz osv
men dom kan ju inte ha 2 olika chassin till tv´n, det verkar ju
lite knasigt.

namnet på min slim är WS-32Z308PAXXEL, står de likadant på era?

#730

Postad 06 september 2005 - 05:59

Redfaction
  • Redfaction
  • Lärjunge

  • 340 inlägg
  • 0

Fick hem min Slimfit idag och hitills så är jag nöjd. :ph34r:
men har ett litet mysterie som någon kanske kan lösa åt mig...

om man kollar på tex Redfaction´s bild på fronten
så ser man att det står (slimfit tv,DNLe,Digital 100hz, och Virtual suround.

men min front ser ut så här
någon som vet varför??

<{POST_SNAPBACK}>


Du kanske har fått en 306:a

#731

Postad 06 september 2005 - 10:05

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Min andra slimfit som jag fick hem nu ser ut som snake eyes.....och som jag sa tidigare var det bättre bild på den..

:huh:

Men har fortfarande lite störande geomtrifel...och samsung vägrar ringa och boka en tid för en tekniker.

:ph34r:

#732

Postad 07 september 2005 - 05:53

Redfaction
  • Redfaction
  • Lärjunge

  • 340 inlägg
  • 0

Min andra slimfit som jag fick hem nu ser ut som snake eyes.....och som jag sa tidigare var det bättre bild på den..

:D

Men har fortfarande lite störande geomtrifel...och samsung vägrar ringa och boka en tid för en tekniker.

:ph34r:

<{POST_SNAPBACK}>


Jag ringde dem 2 gånger innan de ringde upp för tid.

#733

Postad 08 september 2005 - 14:59

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Suck....ja jag får väl ringa dom då....igen.

Sverige har generellt väldigt DÅLIG service!

Tacka vet jag USA där man är lite service-minded!!'

*bitter efter att min slimfit-affär bara har strulat sen jag lade beställning i början av juli*

:ph34r:

#734

Postad 08 september 2005 - 22:42

Unregistered3b7d908f
  • Unregistered3b7d908f
  • Lärjunge

  • 256 inlägg
  • 0
Var länge inne på att köpa denna Samsungen, men nej, Samsung får inte mina pengar med den (obefintliga) servicen.

Satsar på Panasonic istället.

#735

Postad 09 september 2005 - 09:28

Unregistered217b1113
  • Unregistered217b1113
  • Beroende

  • 1 037 inlägg
  • 0
har nu haft min slim i ett par dar nu och här är lite av mina tankar.

När jag kollar tex på tv3 och har en svart bakgrunt bakom
tv3 loggan så lyser loggan (som en halo)sänker jag ljuset blir det inte bättre.
är så på alla loggor har jag märkt.

sen så lyser ena kantsidan av bilden ljust ibland ungefär som på en
lcd skärm.

kan det vara dåliga kablar?


jag skall oxå ringa supporten så dom får fixa geometrin för den är gräslig ;)


Här kommer en bild på fenomenet


/m

Redigerat av Unregistered217b1113, 09 september 2005 - 11:00.


#736

Postad 09 september 2005 - 10:50

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Vore bättre om du tog bilden lite längre ifrån så att man kan se hur loggan är i relation till bilden

#737

Postad 09 september 2005 - 11:05

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Tack

#738

Postad 09 september 2005 - 13:39

DeeSnider
  • DeeSnider
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Det där med halon har jag oxå. Speciellt på tv3....skumt.

men måste få tag på samsung teknikerns å han kommer och grejar.

;)

#739

Postad 09 september 2005 - 14:53

Blistok
  • Blistok
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Jag har haft TVn i 3 dagar och jag tycker att den fungerar väldigt bra.

Har inga geometriproblem men en sak jag märkte är att jag inte kan ha både Composit och S-VHS inkopplade samtidigt, då får jag bara ljud och svart bild på Compositen.

Har parabolen på Composit och HTPC på S-VHS.
Provade koppla in DVD via S-VHS med samma resultat.

Är det någon annan som har det här problemet?


/Blistok

#740

Postad 09 september 2005 - 15:55

Squeezemaster
  • Squeezemaster
  • ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

  • 19 825 inlägg
  • 0
kör du med komposit och s-video är väl bilden kanske för dålig för att du ska upptäcka felen, du måste väl ha någon bättre anslutning från parabolen som scart? Samma sak med dvd.

#741

Postad 09 september 2005 - 16:02

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Menar du att geometrifelen är mindre med composite??

#742

Postad 10 september 2005 - 10:51

Blistok
  • Blistok
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0

Menar du att geometrifelen är mindre med composite??

<{POST_SNAPBACK}>


Jag menar att jag får inte bild als om båda är inkopplade samtidigt.
Ringde till Samsungs support igår och de säger att man inte kan ha båda två samtidigt att de bryter av varandra??????!!!!??

Konstigt va?

#743

Postad 10 september 2005 - 11:02

Unregistered217b1113
  • Unregistered217b1113
  • Beroende

  • 1 037 inlägg
  • 0

När jag kollar tex på tv3 och har en svart bakgrunt bakom
tv3 loggan så lyser loggan (som en halo)sänker jag ljuset blir det inte bättre.
är så på alla loggor har jag märkt.

<{POST_SNAPBACK}>

vilket läge har du på skärpan? (tycker bokstäverna i texten flyter ihop liksom... typiskt vid högt skärpeläge)
testa o ställa ner den ett par hack.

M

<{POST_SNAPBACK}>



Skärpan kan man ställa in 0-100 och i standard läge så är den satt på 50.
Jag ställer ner den på ca 25.
Har testat att ställa om kontrast och ljus och ja allt tänkbart utan resultat.
får se vad samsung gör.

/m

#744

Postad 10 september 2005 - 11:39

Unregistered5697a427
  • Unregistered5697a427
  • Användare

  • 166 inlägg
  • 0
Hade tänkt att köpa denna tv nu, men vilken butik rekomenderar ni att man köper ifrån? Å är det 2 års garanti från alla?

#745

Postad 10 september 2005 - 12:10

alex6699
  • alex6699
  • Lärjunge

  • 346 inlägg
  • 0
Ursäkta, jag svarade på MartinM. inlägg. Det lät på honom som han menade att geometrifelen blir mindre med composite.

#746

Postad 10 september 2005 - 14:01

Squeezemaster
  • Squeezemaster
  • ☆ ☆ ☆ ☆ ☆

  • 19 825 inlägg
  • 0

Ursäkta, jag svarade på MartinM. inlägg. Det lät på honom som han menade att geometrifelen blir mindre med composite.

<{POST_SNAPBACK}>

Jag menade att dom syns mindre eftersom bilden blir alldeles kass och suddig ;)
Men det finns väl ingen som använt sig av komposit ändå de senaste 10 åren som är intresserad av hembio.

#747

Postad 10 september 2005 - 20:51

Blistok
  • Blistok
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0

kör du med komposit och s-video är väl bilden kanske för dålig för att du ska upptäcka felen, du måste väl ha någon bättre anslutning från parabolen som scart? Samma sak med dvd.

<{POST_SNAPBACK}>


Problemet är inte bilden är för dålig utan att jag inte har någon bild alls från kompositen om jag kopplar in både komposit och s-video samtidigt.
För att det ska fungera så måste jag koppla bort s-video sladden.
Hade en Sony TV innan och då fungerade det klockrent.

MVH
/Blistok

Redigerat av Blistok, 10 september 2005 - 20:51.


#748

Postad 11 september 2005 - 08:33

Blistok
  • Blistok
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0
Gick upp imorse, fixade en kopp kaffe och skulle kika lite på min nya Tv men kolla vad jag såg ....

Kallas det här för geometrifel?

Bifogad fil(er)

  • Bifogad fil  002_l_g.jpg   111,64K   420 Antal nerladdningar


#749

Postad 11 september 2005 - 08:57

Guwwic
  • Guwwic
  • Forumräv

  • 700 inlägg
  • 0

  Gick upp imorse, fixade en kopp kaffe och skulle kika lite på min nya Tv men kolla vad jag såg ....

Kallas det här för geometrifel?


Som jag har förstått det så är geometri fel när det svarta längs kanterna är ojämna...
Men det ser dock helt snurrigt ut på din bild!, kan dock inte svara på vad det är ;)

#750

Postad 11 september 2005 - 09:04

Blistok
  • Blistok
  • Wannabe

  • 42 inlägg
  • 0

  Gick upp imorse, fixade en kopp kaffe och skulle kika lite på min nya Tv men kolla vad jag såg ....

Kallas det här för geometrifel?


Som jag har förstått det så är geometri fel när det svarta längs kanterna är ojämna...
Men det ser dock helt snurrigt ut på din bild!, kan dock inte svara på vad det är ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Jag tycker också att det ser helt knäppt ut men det konstiga är att jag inte märker någontig när jag tittat på DVD och TV.
Kanske behöver nya glasögon :(



2 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 2 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Framvägg och vänster sida
    Globe
    2025-05-08 07:38:43
  • Vänster sida med Paneler monterade
    Globe
    2025-05-08 07:35:28
  • Front Wide backvy
    Globe
    2025-05-08 06:25:36
  • Front Wide
    Globe
    2025-05-08 06:23:11
  • Ny soffa, vy bakåt i salongen
    DPC
    2025-05-07 10:21:06
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.