Kommentarer till Monitorer Ver 2 av Bonnenalex
Startad av
Bonnenalex
, Jun 04 2012 21:12
3 svar till detta ämne
Postad 04 June 2012 - 21:12
Detta verkar intressant! Hur går det?
Filter är det som avgör helt om det blir skapligt eller underbart!
Filter är det som avgör helt om det blir skapligt eller underbart!
Postad 06 June 2012 - 00:07
Jo har börjat pilla med rören och lagt lite ribbor på insidan, har för mig dom heter kvart nånting.. jo därför tänkte jag att jag skulle börja med ett par hyffsade filter. men om dom delningarna inte passar så får det bli att ta in en dbx processor från nån av pa riggarna å labba lite delningar. eller kanske är bättre å börja i den änden
tanken var att senare när jag känner att det finns pengar bygga egna filter med delar från svelander mm och göra dom ordentligt med silver lod och bra kabel mellan komponenterna, dom filtren kommer bli monterade på en snygg trä bit som sendan blir moterad bakom lådan..
Postad 09 May 2013 - 14:18
Oj hittade din tråd igen när jag googlade. Jag har köpte ett par av tidigare version jxr6hd som jag ska börja bygga låda till idag.
Hur går det nu då?? Bilder??? Funderar också på den basen eller 2 av den mindre i TL låda.
Hur har du byggt eller kommer att bygga dela???
Hur går det nu då?? Bilder??? Funderar också på den basen eller 2 av den mindre i TL låda.
Hur har du byggt eller kommer att bygga dela???
1 användare läser detta ämne
0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar
Sökningen pågår
Avancerad sökning
27 bilder
16 filmer
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?