Postad 03 April 2018 - 06:34
Nej inte alls. Visst använder vi den men den står i helt fel rum i huset och dessutom tog den upp hela rummet då den nästan var 1x1m.
Vi kommer dock troligtvis att skaffa en ny kamin och placera i annat rum i huset...
Vi kommer dock troligtvis att skaffa en ny kamin och placera i annat rum i huset...
Postad 18 April 2018 - 18:49
Har kommit en bit på vägen så tak är gipsat och klart och även väggarna. Står och funderar på om jag skall satsa på dubbelgips eller inte på väggarna. Vad är rådet från ni andra mer erfarna? Behöver ett snabbt svar då jag tänkte försöka få klart väggarna imorgon.
Postad 25 May 2018 - 06:08
Lite sen... men kör på dubbel eller trippel gips! Du kommer inte att ångra dig sen. När man lägger ner så mycket jobb så är det dumt att slarva med grunden. Regla upp ett rum i rummet vore ännu bättre. Lycka till! Peter
Postad 25 May 2018 - 07:27
Det blev som sagt bara enkelgips på befintliga spånskivor. Mest för att det blev enklare med foder osv. Har dessutom skjutdörr till detta rum så ljudet kommer att läcka oavsett.
Postad 21 August 2018 - 09:27
Stativ till center, vad finns där att välja på eller måste men bygga själv?
1 användare läser detta ämne
0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar
Sökningen pågår
Avancerad sökning
8 bilder
75 filmer
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?