Japp tror det är sista innan final boss. Men verkar som att det inte finns någon direkt link från där man får uppdraget utan man ska antingen ha byggt bron innan eller hitta rätt avsats. Har en rätt nära men därifrån hittar jag ingen länk.
Vad spelar du just nu?
Postad 23 October 2026 - 16:59
Världens sämsta lir efter metroid prime 3 corruption... Kommer banne mig inte förbi pusslet på monolith crown. Jag har lyckats snurra kuben så det enda jag ska göra är att lyckas tima en aerial force palm över en knapp men det verkar va totalt omöjligt att få timingen rätt eller så gör jag ändå fel på något sjukt vänster. Helt omöjligt. Uppe i 60 försök. Gick ut och jag hoppas vid gud att pusslet iaf inte nollställs när jag kommer tillbaks... Måste hitta något fusk
Postad 23 October 2026 - 18:00
30 försök med force palm till och hade till slut tokflyt med ms timingen.
Postad 31 October 2026 - 16:15
Lyckades ha råd med mellan skeppet. Men 6 mille för största skeppet. Det lär man aldrig få leka med.
Ac Black Flag men med vindsimulering gör man får helt tänka om.
Gäller man stjäl vinden.
Dock är det fortsatt tröttsamt. Man måste alltid sova när man utför något. Liret är 80 % mikro och 20 % gameplay
Postad 04 November 2026 - 13:10
Spelar Phantom Blade Zero.
Förbannat bra hack n slash.
Och NEJ, det är inget souls spel.
Bossarna är svåra emellanåt, men inte som i souls spelen. Dom har tydliga mönster, och tar inte 500 försök att döda.
Sjukt snygga animationer. Man märker att Donnie Yen varit inblandad, då man känner igen vissa av hans ikoniska moves.
Precis så bra som jag hade hoppats på ![]()
Postad 04 November 2026 - 21:36
Rätt uselt system som inte tillför något och ser inte ens hur de mest kreativa kan bygga snygga shopar.
Men som det mesta går det ju bra ignorera.
Har vart en del kreativa uppdrag i karaktärernas story iaf istället.
Piratandet är lagt på is så länge lär iaf ha råd med största skeppet när det blir dags. Hoppas också de hinner patchar in handel med skepp lagom tills det är dags börja djupdyka igen.
Postad 05 November 2026 - 10:27
Fortsatt crimson desert. Fortsatt svårt begripa vad det är. Lika mycket sims 2 som open world rpg. Fått för mig att fixa fler fabriker så oerhört mycket microk. Rätt meningslöst som egentligen det mesta det är ingen utmaning bara nöta och repetera och man håller bara på och ft till höger och vänster.
Rätt uselt system som inte tillför något och ser inte ens hur de mest kreativa kan bygga snygga shopar.
Men som det mesta går det ju bra ignorera.
Har vart en del kreativa uppdrag i karaktärernas story iaf istället.
Piratandet är lagt på is så länge lär iaf ha råd med största skeppet när det blir dags. Hoppas också de hinner patchar in handel med skepp lagom tills det är dags börja djupdyka igen.
Vill någon ha ett annat mer rent Pirat-lir så är ju Windrose ett spel. Basbyggande och mycket crafting är det i det med. Nu vet jag inte om det fortfarande bara är "Early access" eller om spelet är komplett ännu.
Postad Igår, 15:32
Inte direkt vad man är ute efter i regel. Klar med damienes storylinje nu förbereds det första slottet. Får se hur långt 22 mille i banken räcker men det räntar på bra nu. Virtuella inte i guldtackor där har jag bara fått ihop 6 än så länge. Man ska tydligen kunna ragga nya graymanes genom att hålla festivaler men man måste va på plats vad det verkar jag körde en men fattade inte vad jag skulle få för det
Har väl en 7-8 affärer har slimmat dem max nu efter att ha nått nivå 5 på alla så får vi se om det räcker till att bemanna mitt medium skepp igen. Behöver samla lite mer råmaterial för att bygga ett large men misstänker jag är kort om folk.
Postad Igår, 20:53
Till slut fått tid till undervattens utforskandet. Många vrak och ruiner. Great trench gick inte dyka ner 7 350 var taket. Men kanske går med annan utrustning?
Propulsion packet och det verkar va wyvern för undervatten. Otroligt bra som svävare över vatten också.
Dubbelt så mycket luft så ingen direkt stress
Youtubade mig till jet drivna
Postad Idag, 10:25
Postad Idag, 12:29
Vad i.... Tar 15 dagar bygga castle och du måste göra det för att komma vidare. Trodde det kostade 15 miljoner.... Låser upp 20 pers så du blir bra låst. Hade iaf 7 for hire så 13 jag får avvara
Är det DLC-grejor eller något man kan göra ändå?
7 användare läser detta ämne
1 medlemmar, 6 gäster, 0 anonyma medlemmar
-
Garrett
Sökningen pågår
Avancerad sökning
38 bilder
Minhembio - Senaste nyheterna






Fler
Vilka bilder visas här?