|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Bion färdig
Hembioanläggning
Album från martinlarsson:
Har pillat under hösten med att bygga om ett gammalt förrådsrum i källaren till en liten hemmabio. Rummet är inte värst stort, bara 4 x 2,5 m, men funkar fint för 2-3 personer :-) Bion ligger vägg i vägg med mitt kontor, där jag har en htpc (så jag slipper ljudet från fläkt/hårddisk m.m.), som matar ljud och bild till bion. Snickrat/målat m.m. själv. Hade bara inne en elektriker att kolla att jag dragit elen ok, samt en rörmokare för att koppla in elementet. Total… Läs hela |
Produkter i albumet:
|
Bilder i detta album
Växla till list-vy
|
|
|
|
|
|||||
![]() |
|||||||||
|
|
|
|
|
|||||
![]() |
|||||||||
|
|
|
|
|
|||||
![]() |
Ge betyg
Du måste vara inloggad för att kunna sätta betyg.
Om du vill använda lite fler avancerade alternativ när du svarar, eller om du vill se alla kommentarer så kan du gå till forumtråden för kommentarer på just detta album.
Så jäkla härligt att se något som inte är för mycket, riktigt bra och härlig miljö
vill också ha bioskylt!
bra jobbat!
bra jobbat!
Bra jobbat! du har fått till det riktigt bra tycker jag bara att glida ner i soffan och slänga i favorit filmen!!
Ser riktigt bra ut och riktigt fina grejer.
Stor gillar din bioskylt.
Stor gillar din bioskylt.
Tackar! Jo, på 10m2 är det rätt så svårt att få till kliniskt misstänker jag :-) Dessutom vill ju sambon och dottern titta på film ofta också, så hur bra jag än försöker hålla ordning på allt så blir det ändå lite rörigt :-)
Ser mycket trevligt ut. Gillar att du verkligen fått till "hem" bio looken så det inte ser så kliniskt ut. Skivspelaren är jag lite tveksam till men hellre ha en skivspelare än att inte ha en helt klart.
Du måste vara inloggad för att kunna ge kommentarer. |
-
Front Atmos
Globe
1 dag sedan -
The12 Passive
Globe
1 dag sedan -
Baffelväggen
Globe
1 dag sedan -
2st Slutsteg till...
Anton
2 dagar sedan -
MadVR Core videoprocessor
Globe
3 dagar sedan
Trendande produkter