Hoppa till innehåll

Sökresultat Sökningen pågår Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
Stäng

Lotteri eller inte ? Sony KDL-55EX720

33 svar till detta ämne
  • Vänligen logga in för att kunna svara
Sony Bravia Pro KDL-55EX720P (TV) 1 7,83 (5) Inga priser
1 relaterade trådar

#1

Postad 18 oktober 2011 - 12:53

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Ja som rubriken lyder ,... är det verkligen så att det är ett lotteri när det gäller led tv?
Dvs att det kan skilja sig från exemplar till exemplar av samma modell eller från märken / modeller...när det gäller clouding och bleeding?

Eller är vissa modeller/ märken betydligt bättre på att hantera dessa problem ?

Samt vilka märken / modell, tycker ni själva har minst problem med clouding / bleeding tycker ni?

Satt och kollade igenom Elgigantens sida lite av nyfikenhet och såg då denna tv: KDL-55EX720.
Nyfiken som var var att ta reda på vad folk tyckte om denna tv, så läste jag att en som hade köpt den hade minimal clouding/bleeeding på den, men däremot ett litet surr från den.

Någon mer som har erfarenhet av denna tv?

Är 2,5-3 meter för nära att sitta från en tv med denna storlek?

Redigerat av mstoltz, 18 oktober 2011 - 13:43.


#2

Postad 18 oktober 2011 - 13:29

Unregistered8c00bd99
  • Unregistered8c00bd99
  • Veteran

  • 2 296 inlägg
  • 0
Elgiganten har ju 30 dagars öppet köp. Bara å prova.

#3

Postad 18 oktober 2011 - 13:45

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Ja det är det som är så bra med Elgiganten, bara en massa jobb med att fixa släp osv om den nu inte är bra :)

En sak som inte stod i spec var om det gick att omvandla vanlig 2d till 3d med denna tv?

Vilka märken / modell, tycker du / ni har minst problem med detta tycker ni?

Redigerat av mstoltz, 18 oktober 2011 - 13:50.


#4

Postad 18 oktober 2011 - 14:09

Honkium
  • Honkium
  • Forumräv

  • 909 inlägg
  • 0

Är 2,5-3 meter för nära att sitta från en tv med denna storlek?

På 3 meter hade jag valt 60-65 tum, risken är annars stor att man ångrar sig.

#5

Postad 18 oktober 2011 - 14:31

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Oj så pass, jag som var lite orolig att den kanske hade blivit för stor för det avståndet :)
Nja...Visst hade det varit kul att ha en 60-65, men kanske senare då, får först se hur pass det blir att se på denna från det avståndet :)

#6

Postad 18 oktober 2011 - 14:36

Unregistereddc471864
  • Unregistereddc471864
  • Über-Guru

  • 24 891 inlägg
  • 0
Beror ju på vad du ska titta på. Gäller att du har HD-kanaler annars är det på tok för stor tv på det avståndet.

#7

Postad 18 oktober 2011 - 14:42

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
jag har hd kanaler men inte alla, utan det mesta kollar vi på vanlig sd kanaler. så då är det för stort med 55 ?

#8

Postad 18 oktober 2011 - 15:22

Unregistered1d60d079
  • Unregistered1d60d079
  • Amatör

  • 63 inlägg
  • 0

jag har hd kanaler men inte alla, utan det mesta kollar vi på vanlig sd kanaler. så då är det för stort med 55 ?


Då är det absolut för stort med 55 tum på det avståndet. Köpte själv en 55 tums men gick ner till 46. Blir en mkt stor skillnad. Tyvärr finns inte den tv:n jag vill ha i 50 tum annars kanske det hade varit ett alternativ...det är ju ett rätt så stort hopp från 46 till 55 <_<

#9

Postad 18 oktober 2011 - 20:40

Hankyman
  • Hankyman
  • Wannabe

  • 40 inlägg
  • 0
God kväll!
Har ju lovat att svara i förra tråden om denna TV, fy på mig som inte gjort det ännu.
Men, men...
Nu så... Köpte denna för lite mer än en månad sedan på Siba. Dealade till mig ett bra pris ( som har gått ner ännu mer). Tycker verkligen TV'n är kanon! Bilden är super i alla lägen och full HD är helt otrolig! Jag sitter på ca 4 m mellan TV och soffa. Jag var rädd att storleken skulle vara för liten, men 55 tum funkar hur bra som helst. Nu har jag inte testat 3 D funktionerna ännu ( 780:- st för briller) så det får bli senare. Jag har fönster direkt till höger om TVn som gärna spöar på TVn. Men s*tan va bra den matta TV ytan sväljer ljuset, klart plus i kanten för det. Surr vet jag inte vad ni snackar om. Min är tyst som natten. Clouding.... Existerar inte. Verkligen! Har en polare som köpte samsung 8005an.... Massa clouding. Nej min Sony är absolut bättre än samsungen även om samsung är brytalt snygg med sin tunna ram. Nu är ju inte Sony ramen specielt tjock och jag tycker den gör nytta och ramar in bilden bra när man kolla på film. Jag har hängt min på väggen med vogels 1,5cm bäggfäste med vatten pass. Syggt! Men... Nu börjar problemen... Hur i **** kan man sätta massa kontakter som sticker ut bakåt? Helt omöjligt att få ditt dom. Antenkabel som går rakt bak (finns inga vinklade, fick göra en själv) och ethernet kabel rakt bak... Illa illa. HDMI finn en på sidan man kan använda så det löser sig bra.

Huummmm, ja lite om den. Som sagt.... Jag är mer än nöjd över denna Sony TV för dom pengarna, klart bättre än Samsung 8005 som kostar såpass mycket mer. Nej, lägg pengarna på något annat istället. Kanske 3D brillor?

Skrek tajt! Hjta om ni undrar något mer.

#10

Postad 18 oktober 2011 - 20:43

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Ja. Jag tror nog också att kanske 55 blir lite stort, tror att en 46 nog är mer lagom.

Var det en ex724 i 46 som du har ?
Är du nöjd med den ?

Var inne och kollade på just ex724 och verkade vara en bra tv. Betraktnings vinkeln var utmärkt.

#11

Postad 18 oktober 2011 - 21:36

Unregistered1df9a6f7
  • Unregistered1df9a6f7
  • Veteran

  • 1 973 inlägg
  • 0
Sonys modeller verkar bland de bättre på att ha en jämn clouding fri bild kolla in hdtv test och flatpanels tester.

#12

Postad 19 oktober 2011 - 06:24

Hankyman
  • Hankyman
  • Wannabe

  • 40 inlägg
  • 0
Yo!
Jag har EX720 55tum. (kan man ha för stor TV? ;)
Har gått ner ytterligare i pris nu: https://www.prisjakt...kt.php?p=827874

#13

Postad 19 oktober 2011 - 13:08

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Nu blir jag lite osäker.
Vissa säger att 55 inte blir för stort, och vissa att det blir för stort.

Som sagt så sitter vi ca 2.5 till 3 meter från tv. Har just nu en 42 tum.
Har för det mesta SD kanaler.

Har en 3 + 2 soffa och när person sitter längst ut på 2 soffan längst mot tv, har den personen en snäv vinkel mot tv och ca 1.5 till 2 meter till tv.

Vi har bra bild och signal men vet ej om 55 hade ändå blivit för stort.?

Vad tror ni ?

Är rädd att man vänjer sig snabbt och kanske ångrar sig om man har en 46 ....men även på andra hållet, att det blir för stort så att bilden inte blir bra osv.

#14

Postad 19 oktober 2011 - 14:27

Hankyman
  • Hankyman
  • Wannabe

  • 40 inlägg
  • 0
MMmm.... aldrig lätt. Jag har som sagt ca 4m till TVn. Trodde 55 skulle bli för litet, men är perfekt! Kan tillägga att jag även kör proj optoma HD20 på 100 tum duk. Riktigt bra och lagom stor hembioformat.

Angående att ångra sig så gjorde min farsa det. Han gick från 42 till 47 på ca 3m avstånd. Idag vill han ha minst 50 tum. Han kör mycke analog tv och BluRay hembio.
Så jag tror att man lätt ångrar sig. Jag tror du kommer vilja ha större. Men som sagt. Gå in på en Siba eller liknande. Stega upp 3m och känn lite på avståndet.
Jo, just det, jag hämtade en poster i skala 1:1 på tele-hå i Göteborg på just 55 tum Sony TVn. Den tejpade jag upp hemma på väggen för att få lite feeling på framtiden ;) Kanske är bra sätt att testa innan oxå?

Vet inte om du blev klokare på de... sorry :)

#15

Postad 19 oktober 2011 - 14:41

Unregistered1d60d079
  • Unregistered1d60d079
  • Amatör

  • 63 inlägg
  • 0

Nu blir jag lite osäker.
Vissa säger att 55 inte blir för stort, och vissa att det blir för stort.

Som sagt så sitter vi ca 2.5 till 3 meter från tv. Har just nu en 42 tum.
Har för det mesta SD kanaler.

Har en 3 + 2 soffa och när person sitter längst ut på 2 soffan längst mot tv, har den personen en snäv vinkel mot tv och ca 1.5 till 2 meter till tv.

Vi har bra bild och signal men vet ej om 55 hade ändå blivit för stort.?

Vad tror ni ?

Är rädd att man vänjer sig snabbt och kanske ångrar sig om man har en 46 ....men även på andra hållet, att det blir för stort så att bilden inte blir bra osv.



Problemet är att du får för dålig bild på SD-kanalerna om du sitter så nära med 55 tum. Annars är det ju inga problem, man vänjer sig snabbt (som andra skrivit) vid en stor tv om bilden är bra. Är bilden dålig är det olidligt. Är du inte så känslig för dåligt bild så är det ju ett alternativ ändå. Jag själv bytte som sagt tidigare ner mig från 55 till 46 tum (sitter 3.5 meter från TVn) för att bilden såg för dålig ut med SD-mottagning. Ett tips...jag köpte tvn på Expert...prisgarani och öppet köp så jag testade den hemma och bytte sen till 46 tum efter två veckor.

#16

Postad 19 oktober 2011 - 14:46

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Hmmm...jag är ju van vid 42 just nu, så lite större bild blir det ju, och jag är rätt petig med att det ska vara en bra bild, så tror att jag kanske sparar mig besväret både för mig själv och omgivningen ( familjen ) :) med att testa 55 utan kör på en 46 istället, ialla fall rätt nära 50 tum istället för 55 :)

Synd att dom inte hade den i 50 tum, mer lagom :)
Nått som jag reagerade över var att den i 46 heter 46Ex724 och 55 heter 55Ex720, söker man på nätet efter den i 46 så heter den 46Ex720( på youtube exempel ) och inte Ex724 som i affärerna....skumt.

Finns det en 46Ex720 och en Ex724 eller är det samma tv med olika namn ?

Några bra inställningar som ni vet om och vill dela med er när jag ska ställa in tv, tips, trix osv ?

Redigerat av mstoltz, 19 oktober 2011 - 14:49.


#17

Postad 19 oktober 2011 - 19:29

Unregisteredcec18524
  • Unregisteredcec18524
  • Beroende

  • 1 195 inlägg
  • 0
Köper Electroworld sina SONY tv:ar från SONY Sverige?

EK

#18

Postad 20 oktober 2011 - 18:22

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Så nu är tv beställd en Sony KDL-55EX720 :)
Fick den till ett bra pris PLUS 3D glasögon :)

Tv kommer på onsdag / torsdag nästa vecka.

Men skulle behöva veta måtten på själva foten till tv så att den får plats på bänken, så om någon vänlig själ som har denna tv kanske skulle kuna mäta foten på tv så hade jag blitt glad.

#19

Postad 21 oktober 2011 - 19:30

Tigerofsweden
  • Tigerofsweden
  • Beroende

  • 1 356 inlägg
  • 0
det är absolut INTE för litet på det avståndet ... sitter på ungefär samma och kör med 60" ... först dagarna kan man känns , SHIT POMFRITT vilken stor tv, men man vänjer sig riktigt fort ... nu hade 70" varit roligare :D

#20

Postad 21 oktober 2011 - 19:49

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
:) Ja det är det jag är lite rädd för att om jag nu tagit en 46 så hadde man vant sig rätt snabbt med den, så jag tog en 55 att börja med.

Tror att den kommer att bli lagom,....

Har idag en 42 och tycker att den ser ut som en 28 tummare :)

#21

Postad 25 oktober 2011 - 21:22

Hankyman
  • Hankyman
  • Wannabe

  • 40 inlägg
  • 0
Grattis till köpet! Du kommer absolut bli nöjd!
Tyvärr så har jag min TV på vägen och foten är någonstans i förrådet... Så du får nog vänta.... Till imorgon antar jag ;)

#22

Postad 26 oktober 2011 - 14:53

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Hej Hankyman

Tackar så mycket, ja jag skulle ju ha fått den idag men ingen från Elg. har hört av sig, så den kanske inte kommer förrän på fredag :)

Därför att jag skulle vilja veta måtten på foten är för att jag eventuellt behöver bygga en liten plattform som tv kan stå på eftersom jag har en högtalare ( centern ) framför tv.....du kan se vad jag menar på mitt galler i på " nya tv bänken " Där ser man vad jag menar :)

Hur är det...har du hunnit kolla 3d på den? Vad tycker du om själva 3d på den isåfall...kass eller ok ?
Samt vilka inställningar använder du? :)

MVH
Morgan

Redigerat av mstoltz, 26 oktober 2011 - 15:00.


#23

Postad 27 oktober 2011 - 19:28

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
UPDATE !!!

Nu har min tv kommit på plats, och tänkte då skriva lite om min uppfattning av denna tv.

BILD:
Jag kör med boxer + HD boxen sagemcom rt-90, men mest vanliga sd signaler.
Bilden i sig hemma hos mig är helt ok, vissa kanaler sänder ut bättre och vissa lite sämre.
HD kanalerna gör sig väldigt bra i denna tv.
Men om man ska sammanfatta det så är det mycket bra bild på tv med vanliga sd signaler.
Kan även säga att jag sitter ca 2,5-3 meter avstånd och tycker inte att det är för stort med 55.

3D
Jag fick glasögon till tv när jag beställde den vilket normalt inte ingår.
Tyvärr så var glasögonen restade så dom kommer senare, så jag har inte haft tillfälle att testa 3D på den.
Vissa säger att den är kass, vissa säger att den är helt ok.....jag återkommer med detta senare.

Clouding / Bleeding:
Jag har inte sett något spår av varken clouding eller bleeding, Vilket jag blev väldigt positivt överraskad av.
Hade 3 st samsungar / lcd-led innan som jag lämnade tillbaka just pga clouding / Bleeding.

Jag har inte haft tid att riktigt ställa in bilden och kalibrera den, är lite nybörjare på detta, men kan säga att jag tyckte att bilden som var på &quot;out of box&quot; var riktigt grym ändå, fast man kan nog få den ännu bättre.
Så någon som har en riktigt bra inställning som funkar bra på tv får gärna dela med sig av sina inställningar så man kan prova sig fram :)

Jag fick även en wifi adapter till tv, men har inte provat denna ännu.
Jag kommer att ge en mer fullständig av min resention av tv´n senare, men ville bara dela med mig lite av vad jag upplevt hittils.........so far, so good,

EDIT:

Ang mitt förra inlägg om att mäta foten, har löst sig.
Jag gjorde helt enkelt så att jag tog bort en av lådorna, och satte 2 vinkeljärn som en vit platta vilar på, och där satte jag dit centern, så nu står den inte mitt i tv rutan ( se bilderna )

Bifogad fil  1.jpg   46,38K   31 Antal nerladdningar

Bifogad fil  2.jpg   47,91K   18 Antal nerladdningar

Redigerat av mstoltz, 27 oktober 2011 - 20:15.


#24

Postad 31 oktober 2011 - 16:10

spaten
  • spaten
  • Wannabe

  • 19 inlägg
  • 0
Är grymt sugen på denna tv själv, helst nu när den har sjunkit i pris ner mot 12500:- . Har dock en fundering på hur bra den presterar när man kör fps spel via xbox eller ps3? Är det mycket delay, lagg etc, någon som testat?

#25

Postad 31 oktober 2011 - 18:10

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Jag spelar xbox360 på den och tycker att det flyter på bra, har dock inte suttit några timmar ännu eftersom man precis blivit pappa till en liten tös för 3 gången så tiden räcker inte till :), men dom gånger jag spelar, tycker jag i alla fall att det flyter bra.

En sak jag blev förvånad med på denna tv är att jag hittar inga spår av varken clouding eller bleeding :)

En bra tv till ett bra pris........ps gör som jag och tjata till dig ett par 3D glasögon, om du ska köpa den :)

EDIT: Bilden är riktigt bra även "out of the box" , kolla denna länk på min tv hur bilden ser ut på en hd kanal, där jag endast har sänkt kontrasten från max till 90.....annars är allt som den kom från fabrik.....LÄNK

Redigerat av mstoltz, 31 oktober 2011 - 18:13.


#26

Postad 31 oktober 2011 - 19:45

spaten
  • spaten
  • Wannabe

  • 19 inlägg
  • 0
Tack för informationen! Har nu bestämt mig för denna tv, skall fara och kolla på Mediamarkt i morgon och se vad de vill ha för den.

#27

Postad 31 oktober 2011 - 20:18

mstoltz
  • mstoltz
  • Über-Guru

  • 12 727 inlägg
  • 0
Jag tror nog att du kommer bli nöjd :)

Men ett litet förslag är att....jag vet ej hur det är med mediamarkt, men Elgiganten har öppet köp i 30 dagar där du kan ta hem och prova tv och skulle du inte vilja ha den efter 30 dagar så kan du lämna tillbaka den.

Samt att Elgiganten har lägsta prisgaranti, dvs om du hittar den billigare i en annan butik får du det för samma pris....samt att skulle priset sjunka under dom 30 dagarna efter köp, får du tillbaka mellanskillnaden :)

Bara ett tips.....:)

#28

Postad 01 november 2011 - 14:36

daniel.l
  • daniel.l
  • Forumräv

  • 558 inlägg
  • 0
Har också varit inne på att köpa denna TV (55") under en längre tid. Dock skulle jag vilja höra lite fler åsikter kring hur TVn presterar när man spelar TV-spel!? Spelandet har legat på hyllan ett bra tag här hemma men måste såklart återupplivas när en sån här fin TV entrar lägenheten!

Så hur ligger det till med input lag, flyter de hetsiga krigsspelen fint? Ja, ni vet vad jag är ute efter så tänker inte gå in alltför djupt i det! Ett ja eller nej räcker gott!

Har varit lite insnöad och sugen på några av Samsungs designskärmar, D7xxx-serien och D8xxx-serien. Jag älskar design och skärmarna är otroligt vackra! Dock är priset flera tusenlappar högre och jag vet inte om bildkvalitén verkligen motiverar upp priset så mycket? Har även hört om mycket clouding etc på Samsungs skärmar så får väl kanske ta och skippa designbiten denna gång.

Störigt bara att de klantat sig rejält med uttagen! Nu får man ju lägga flera tusenlappar på ett bra väggställ som man annars kunde lagt på själva TVn om man varit smart och ordnat kontakterna nedåt istället för rakt bakåt!

Några förslag på passande väggställ?

Redigerat av daniel.l, 01 november 2011 - 14:39.


#29

Postad 02 november 2011 - 09:13

spaten
  • spaten
  • Wannabe

  • 19 inlägg
  • 0
mstoltz, mediamarkt har de gånger jag tittat på andra tv prismatchade dem mot prisjakt. Dock så hade de endast ex723 och inte 720 (är inte villig att betala mer för dvb-t2) så det blev ingen affär där. Lutar mot att betställa den ifrån nätet då elgiganten är 1500 kronor dyrare.

#30

Postad 06 november 2011 - 16:04

daniel.l
  • daniel.l
  • Forumräv

  • 558 inlägg
  • 0
Har blivit lite sugen på att införskaffa denna TV och försöker jämföra lite med Samsungs PS59D555. Plasman kostar denna helgen endast 9000:- på expert! Man sparar alltså in ca 3.500:-samtidigt som man får 4 tum extra! Vad är haken :-)?

Kikar man sen närmare på 55EX720 märker jag det finns två varianter. Har för mig att jag läst om detta på forumet tidigare men kom aldrig underfund med vad det var? Ena har BN sist i produktnamnet, alltså nordisk version. Vad skiljer dessa två åt varandra? Electro World har båda dessa i lager och det skiljer dem drygt 1.500:- vad gäller priset (där BN är den dyrare), så vad är skillnaden?

Ska man tänka på något när man köper väggställ? Viktigt här, eftersom uttagen korkat nog går ut bakåt, är att man får lite utrymme mellan väggen och TVn, något annat?

Redigerat av daniel.l, 06 november 2011 - 16:05.


#31

Postad 06 november 2011 - 18:44

magnus76
  • magnus76
  • Veteran

  • 2 453 inlägg
  • 0
Är du säker på att det är 59d555 för det priset? Finns ju en modell som heter 59d535 (eller ngt liknande), utan 3d.

Håller med dig ang kontakterna som är helt åt skogen. Lutar för min del åt en lg med passiv 3d, sen har lg sina kontakter bättre placerade.

/Mange

#32

Postad 14 november 2011 - 23:26

daniel.l
  • daniel.l
  • Forumräv

  • 558 inlägg
  • 0
Vilken LG kikar du på?

Det var en D555, mor och far slog till på en!

Ingen som har en vettig förklaring till min ovan ställda fråga, angående prisskillnaden?

#33

Postad 30 november 2011 - 15:33

tazrian
  • tazrian
  • Wannabe

  • 11 inlägg
  • 0
tjena gubbs!

ser att 46ex720 för ett rövarpris på siba o vill klippa till, har ni hunnit testa 3d på denna modell? är den godkänd? sd o vanlig hd kvalla e jag inte så intresserad av men att glo på bluray o spela ps3 i 3d är ju det som lockar. Hör gärna av er med era synpunkter! tackar

#34

Postad 01 december 2011 - 13:22

Unregisteredb6fafaca
  • Unregisteredb6fafaca
  • Lärjunge

  • 418 inlägg
  • 0

Problemet är att du får för dålig bild på SD-kanalerna om du sitter så nära med 55 tum. Annars är det ju inga problem, man vänjer sig snabbt (som andra skrivit) vid en stor tv om bilden är bra. Är bilden dålig är det olidligt. Är du inte så känslig för dåligt bild så är det ju ett alternativ ändå. Jag själv bytte som sagt tidigare ner mig från 55 till 46 tum (sitter 3.5 meter från TVn) för att bilden såg för dålig ut med SD-mottagning. Ett tips...jag köpte tvn på Expert...prisgarani och öppet köp så jag testade den hemma och bytte sen till 46 tum efter två veckor.


Bilden blir inte sämre, du ser bara begränsningarna. Har du en bra scaler i TV:n och mottagaren så blir det bra ändå. skillnaden är att detaljerna inte kommer fram.

Enligt mig rätt meningslöst att ha en 46" om man över huvudtaget är intresserad av HD. Det är knappt du kan urskilja en bra 576p på 3m avstånd.

för att över huvudtaget kunna se full upplösning på en 1080p så skall avståndet vara 1,8m för 50". Du kan sedan själv ränka ut resten. Sitter själv 2,5M från en 55" och ser vid det avståndet ingen detalj skillnad på 720p och 1080p. Man måste flytta sig en halvmeter framåt så man är 2m ifrån.

skillnaden mellan HD och SD är å andra sidan dramtisk.

Vad det gäller kvalitet på SD så är den bra så länge det är DVD eller HQ sändning.



1 användare läser detta ämne

0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar

  • Nya Hifi-bänken
    joga
    2025-05-02 18:25:13
  • JBL M2 igen…..
    Anton
    2025-05-01 16:07:43
  • JBL M2!!!!!!!
    Anton
    2025-04-30 16:22:03
  • Front Atmos
    Globe
    2025-04-28 19:35:47
  • The12 Passive
    Globe
    2025-04-28 19:33:57
  • Fler  |  Vilka bilder visas här?
Trendande produkter
Prisjakt © 2000 - 2025 Prisjakt   Cookiepolicy.   Våra regler.   Personuppgiftspolicy.  Hantera cookie-inställningar.