Hej!
Finns det möjlighet att stoppa den automatiska bläddringen som sker på text-tv när det finns flera sidor på samma sidnummer?
Även en fråga om det går att bläddra igenom de alla sidorna på samma nummer vore bra att få veta om det går?!
Sökningen pågår
Sökresultaten dyker upp här efterhand. Du kan fortsätta skriva om du vill begränsa sökningen.
Söker efter användare
Söker efter gallerier
Sök forumtrådar
16 relaterade trådar
Postad 15 March 2015 - 21:48 Hej!
Finns det möjlighet att stoppa den automatiska bläddringen som sker på text-tv när det finns flera sidor på samma sidnummer? Även en fråga om det går att bläddra igenom de alla sidorna på samma nummer vore bra att få veta om det går?!
Postad 16 March 2015 - 08:02 Är väl som vanligt att man gör som det står på Flersidan ifråga, typ: "Tryck Halt, Stopp, Valfri siffra för att stoppa bläddringen."
Om du kan få alla sidor eller ej, på samma sida, beror ju på om bolaget lagt in det så. På Svt Text är det sidan 188 för alla Nyhetssidor på en enda Flersida, vet inte om nåt annat Bolag har det.
Läs Text Tv's egen brux, finns under Innehållsförteckningen hos resp. bolag.
På åtminstone ganska nya Samsung Tv kan man själv knappa in delsidan man vill till, eller bläddra med Gröna eller Röda knappen, efter att man först tryckt på Pre-Ch knappen på Fjärren. Postad 16 March 2015 - 08:21
Tack för svaret! Det hade räckt med att du skrev det där om Pre-Ch för det var exakt det jag var ute efter Postad 16 March 2015 - 09:14
Står faktiskt i Samsungs manual, även om det inte är lätt att hitta, själv tog det väl mig nån dag, eller två, innan jag kom på det där. Redigerat av Kung Nu, 16 March 2015 - 09:15. 1 användare läser detta ämne0 medlemmar, 1 gäster, 0 anonyma medlemmar |
Trendande produkter |