Tråkigt att folk inte kan respektera folks album. Oerhört besviken på att man måste kommentera helt onödiga saker som inte hör hit. Därav finns här ingen möjlighet längre till att lämna kommentarer.
Tackar dock dem som gav trevliga kommentarer samt bra konstruktiv kritik! =)
Ja. Då har flyttlasset gått igen. Nu till tjejens bostadsrätt, en liten 2a på 43kvm. Så det är ju absolut inget stort och vi gör det endast för att spara pengar. Kommer väl säkert bo här i…
Läs hela
Tråkigt att folk inte kan respektera folks album. Oerhört besviken på att man måste kommentera helt onödiga saker som inte hör hit. Därav finns här ingen möjlighet längre till att lämna kommentarer.
Tackar dock dem som gav trevliga kommentarer samt bra konstruktiv kritik! =)
Ja. Då har flyttlasset gått igen. Nu till tjejens bostadsrätt, en liten 2a på 43kvm. Så det är ju absolut inget stort och vi gör det endast för att spara pengar. Kommer väl säkert bo här i ett år innan lasset går igen! Och det är ungefär så det har varit. Nästa flytt går till ett radhus i mitten av juni.
Tyvärr ingen större plats för någon som helst hemmabio här. Utan fått minimera bohaget en hel del. Allt som ej får plats står i övervakat förråd =)
Ja, det somvhar gjorts med lägenheten nu då?
*Renoverat köket (Blåst ut allt och in med nytt)
*Tapetserat ny fondvägg i sovrum
*Målat om taket i hallen
Det första som kom var köksrenoveringen. Tog längre tid än väntat då ena väggen i princip rasade. Gammalt hus från -42 så putsväggarna höll inte direkt något vidare när de gamla skåpen åkte ner.
Så blev till att regla upp ny vägg för skåpen och gipsa den. Så blev tillägg på en vecka i byggandet tyvärr.
Sedan tapetseringen av sovrum, Tjejens svåger är tapetserare och hjälpte oss med detta.
Men nu är allt klart och lägenheten är nu ute för försäljning då vi redan har köpt nytt.
Så det är fotografens bilder och inte mina ;) Jag skulle aldrig kunna ådstakomma dessa fantastiska bilder med bara min lilla kompaktkamera!
Ett radhus på 104kvm, inflytt mitten av juni. Bilder kommer nog på detta snart =) (under uppbyggnad)
Stäng